Доступність посилання

ТОП новини

У Пентагоні розглядають усі варіанти щодо надання Україні зброї – Евелін Фаркас


​«Міністр оборони особисто бере участь в цьому процесі. Міноборони США вже надало майже 200 мільйонів доларів для забезпечення безпеки в Україні»

У Пентагоні розглядають усі варіанти військової допомоги Україні і жоден варіант не відкидається. Про це в ексклюзивному інтерв’ю Українській службі «Голосу Америки» заявила заступник помічника міністра оборони США з питань Росії, України та Євразії Евелін Фаркас.

Упродовж останніх 20 років США багато працювали з європейськими країнами у ділянці безпеки задля забезпечення стабільності та процвітання у регіоні – це перше, на чому наголосила Евелін Фаркас. Тому в Пентагоні дуже стурбовані діями Росії в Україні.

Міноборони США вже надало майже 200 мільйонів доларів допомоги для забезпечення безпеки в Україні. Мова йде про форму, броньовані машини, протимінометні радари, медичні речі, навчання…
Евелін Фаркас

​«Росія порушила міжнародне право, і ми працюємо у рамках Мінських домовленостей, щоб повернути Росію на шлях їх виконання. Велика частина нашої стратегії – надання Україні підтримки. Міністерство оборони США вже надало майже 200 мільйонів доларів допомоги для забезпечення безпеки в Україні. Вона пішла Збройним силам України та прикордонній службі. Мова йде про форму, броньовані машини, протимінометні радари, медичні речі, навчання… Ми продов​жуємо надавати допомогу, тому що взяли на себе це зобов’язання», – заявила Евелін Фаркас.

У Пентагоні, додає вона, добре обізнані з тим, чого потребує Україна.

Міністр оборони особисто бере участь в цьому процесі і я можу Вас запевнити, що розглядаються усі варіанти щодо надання Україні зброї
Евелін Фаркас

«Ми перебуваємо на постійному зв'язку через наше посольство в Києві з українським військовим керівництвом та з політичним керівництвом України. Ми завжди в курсі їхніх пріоритетів та потреб. У Вашингтон ми оцінюємо, яку саме допомогу ми можемо надати. Міністр оборони особисто бере участь в цьому процесі і я можу Вас запевнити, що розглядаються усі варіанти щодо надання Україні зброї», – сказала Евелін Фаркас.

Вона додала, що через агресію Росії в Україні, деякі країни НАТО посилюють свою обороноздатність.

Росіяни є на сході України, і що вони там діють спільно з сепаратистами, що там присутнє їхнє військове обладнання, жива сила, що вони тренують там сепаратистів
Евелін Фаркас

«Ми знаємо, що росіяни є на сході України, і що вони там діють спільно з сепаратистами, що там присутнє їхнє військове обладнання, жива сила, що вони тренують там сепаратистів та діляться з ними своїм комунікаційним обладнанням. Така діяльність непокоїть сусідні з Україною країни. Вони переймаються намірами Росії щодо них. Те, що США роблять в контексті НАТО – це запевнення наших союзників, демонстрація Росії того, що стаття 5 Статуту НАТО діє і, що ця позиція озвучена», – сказала заступниця помічника міністра оборони США з питань Росії, України та Євразії.

У Пентагоні занепокоєні закритістю Москви. За словами Евелін Фаркас, у той час як США та НАТО обговорюють з Москвою свої дії, Росія діє непрозоро. Так, коли Кремль проводить військові навчання, у Вашингтоні не знають, чи передують вони військовим діям, як це було у випадку з Кримом, чи це звичайні військові маневри.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG