Доступність посилання

ТОП новини

Швеція перехоплює чергові російські бомбардувальники


Російський надзвуковий бомбардувальник, носій крилатих ракет Ту-22, ілюстраційне фото

Військові Швеції повідомили, що їхні Військово-повітряні сили перехопили два російські стратегічні бомбардувальники біля берегів країни.

Як сказав на Шведському радіо головнокомандувач Збройних сил Швеції Сверкер Йорансон, бомбардувальники-ракетоносці Ту-22М не вторгалися у шведський повітряний простір, а при наближенні шведських бойових літаків розвернулися назад.

За його словами, Росія значно посилила свою військово-повітряну активність, бажаючи «засвідчити свій великодержавний статус».

Зокрема, біля берегів Швеції вже кілька разів були помічені російські військові літаки, що летіли в міжнародному просторі з вимкненими транспондерами – пристроями, якими літаки позначають себе в цивільному повітряному русі. Це робило їх «невидимими» для радарів цивільних авіадиспетчерів і в кількох випадках ледь не довело до катастроф.

Швеція не є членом НАТО, але тісно співпрацює з Північноатлантичним союзом. Останнім часом, після агресії Росії проти України у Криму і на Донбасі й після різкого посилення російської військової присутності на півночі Європи, ця співпраця Швеції з НАТО посилюється.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG