Доступність посилання

ТОП новини

Маккейн попросив ФІФА обрати президента, який заборонить чемпіонат світу в Росії


Сенатор-республіканець Джон Маккейн
Сенатор-республіканець Джон Маккейн

«Дозвіл на проведення чемпіонату світу в Росії послужить підтримці путінського режиму в час, коли його необхідно засуджувати»

Сенатор-республіканець Джон Маккейн та демократ Роберт Менендес звернулись з відкритим листом до конгресу ФІФА із закликом не підтримувати кандидатуру чинного президента організації Зеппа Блаттера на майбутніх виборах голови організації через його позицію щодо проведення чемпіонату світу з футболу 2018 року у Росії.

«З огляду на підтримку президентом Блаттером проведенням чемпіонату світу з футболу 2018 року у Росії, попри постійні порушення з боку Росії територіальної цілісності України та інші виклики з її боку безпековій архітектурі, встановленій після Другої світової війни, ми просимо вас переглянути підтримку кандидатури президента Блаттера на п’ятий термін на чолі ФІФА», – йдеться у листі американських законодавців.

Менедес та Маккейн у листі нагадали про збройну агресію Росії проти України, порушення Мінська-1 та Мінська-2, небезпечні маневри російських літаків поблизу повітряного простору НАТО, вихід Росії із договору про Звичайні збройні сили у Європі та інше.

«Ми вважаємо, що дозвіл на проведення чемпіонату світу в Росії послужить підтримці путінського режиму у час, коли його необхідно засуджувати», – йдеться у листі.

Законодавці також звернули увагу, що 40 країн-членів ФІФА вже наклали на Росії санкції з метою вплинути на її поведінку в Україні.

«Наступний президент ФІФА несе відповідальність за те, щоб не лише забезпечити безпечне та успішне проведення ЧС-2018 , але і вірність місії ФІФА, яка покликана «популяризувати футбол у світлі об'єднуючих, освітніх культурних та гуманітарних цінностей». Ми наполегливо закликаємо вас обрати президента, який дотримуватиметься цих цінностей та працювати над тим, щоб відмовити режиму Путіну привілеї проведення ЧС-2018», – йдеться у листі.

На цю ж тему:

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG