Доступність посилання

ТОП новини

Дезінформація ЗМІ Росії: Польща не хотіла бачити Порошенка через закон про УПА


Президент України Петро Порошенко
Президент України Петро Порошенко

Насправді – причина перенесення зустрічі Петра Порошенка і Анджея Дуди була іншою

Російські ЗМІ поширили дезінформацію про те, що зустріч президента України та новообраного лідера Польщі не відбулась через закон про статус ОУН-УПА. Однак, зустріч просто перенесли, причиною чого назвали неузгодженість планів двох президентів.

Російські ЗМІ цими днями поширювали інформацію про те, що буцімто зустріч президента України Петра Порошенка та Анджея Дуди, якого обрали минулої неділі президентом Польщі, але який ще не склав присяги, не відбулась через закон про статус ОУН-УПА. Про це повідомили на сайті каналу Міністерства оборони Росії «Звезда» та на сайті російського видання «РИА-Новости». Посилаються журналісти на портал Onet.pl і наводять цитату польського ксьондза Тадеуша Ісаковичf-Залеського: «Порошенко «накрутить» багатьох поляків через підписання скандального закону, який не тільки прославляє вбивць УПА, але й дає право карати і позбавляти свободи, в тому числі поляків, які говорять і пишуть правду про злочини, вчинені українськими націоналістами».

Жодної офіційної заяви чи й натяку, що зустріч відмінили у зв’язку із законом про статус ОУН-УПА не було.

Як повідомив представник партії «Право і справедливість» Кшиштоф Щерський «Польському радіо», зустріч не планувалася раніше. А з огляду на те, що з’явилася інформація, що має відбутися неочікуваний візит Петра Порошенка до Варшави, польська сторона почала шукали можливість двосторонньої, також неформальної зустрічі.

«Ми не змогли узгодити календарних планів», – зауважив Щерський, оскільки в цей час Анджея Дуди не було у Варшаві». За словами представника партії «Право і справедливість», це не політичне рішення, а просто перенесення на майбутнє зустрічі, котра без сумніву матиме місце.

Тобто, причиною перенесення зустрічі назвали неузгодженість планів двох керівників. Президент Порошенко врешті-решт не поїхав 27 травня на фінал Ліги Європи за участі дніпропетровського «Дніпра».

Раніше на сайті інформаційного агентства УНІАН повідомляли, що зустріч відкладається через необхідність Дуди поїхати до Брюсселя.


На тему дезінформації:

28.05.2015
Фотофейк: українські бійці і американський «Хаммер»

Три зображення, якими проілюстрували «новину», що, нібито, українські бійці підірвались на американському «Хаммері», зроблені ще кілька років тому далі
27.05.2015
Перекручення від ЗМІ Росії: дітей в Україні змушують плести сітки для АТО

А один із телеканалів Росії повідомив, що Порошенко нібито «дозволив українцям носити зброю» далі
26.05.2015
Фейк ЗМІ Росії: Україна відмовилася дотримуватися прав людини на Донбасі

Так російські мас-медіа інтерпретували відхід від певних зобов’язань Конвенції про права людини далі

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG