Доступність посилання

ТОП новини

Кличко закликав організаторів «Маршу рівності» утриматися від проведення заходу


Віталій Кличко

Мер Києва Віталій Кличко закликав політичні сили і громадські організації не створювати чергового протистояння навколо «Маршу рівності», також закликав організаторів акції утриматися від проведення заходу.

«Сьогодні, коли на Сході України триває війна, проводити масові заходи, які до того ж мають неоднозначне сприйняття в суспільстві, не на часі. У нас зараз один ворог – військова агресія на Сході», – сказав Кличко.

За його словами, у Києві не існує утисків за будь-якими ознаками, кожній людині гарантується вільне висловлення поглядів і переконань, водночас «Марш рівності» і в мирний час підвищував градус напруги в суспільстві та викликав багато суперечок.

«Зважаючи на це, в нинішніх умовах існує небезпека провокацій у столиці. Тому я звертаюся до організаторів утриматися від проведення таких заходів. Безпека у місті сьогодні передусім», – додав мер.

2 червня «Правий сектор» звернувся до міського голови Києва Віталія Кличка з проханням звернутися до суду щодо заборони акції ЛГБТ-спільноти для «уникнення провокацій, конфліктних ситуацій і неприємностей будь-якого характеру».

У рамках форуму ЛГБТ «КиївПрайд2015» заплановано провести у Києві 6 червня «Марш рівності». Організатори наголошують, що це мирна маніфестація на підтримку ідеї необхідності дотримання прав людини, незалежно від сексуальної орієнтації, ґендерної ідентичності чи будь-яких інших ознак.

Міжнародний форум ЛГБТ «КиївПрайд2015» проводиться за підтримки українських та європейських активістів. Його започаткували у 2012 році, тоді проведення акції заблокували радикали. У 2013 році «Марш Рівності» вдалося провести, минулого року організатори скасували захід у зв’язку із заявою столичної міліції про неможливість гарантувати безпеку активістам.

XS
SM
MD
LG