Доступність посилання

ТОП новини

Блиск міжнародних змагань у Баку не засліпив правозахисників


Представникам «Міжнародної амністії» чітко сказали: до кінця ігор їм робити в Азербайджані нічого

Перші в історії Європейські ігри відкриваються в п’ятницю в Баку. Але увагу до цих ігор привертають не лише спортивні коментатори, які розповідатимуть про змагання майже 6 тисяч спортсменів, але і правозахисники, які говорять про безпрецедентний наступ азербайджанської влади на політичних опонентів режиму та правозахисників.

Блиск міжнародних змагань у Баку не засліпив правозахисників
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Багатий на нафту Азербайджан витратив, за повідомленнями, близько 10 мільярдів доларів на будівництво стадіонів та іншої спортивної інфраструктури, щоб прийняти перші в історії Європейські ігри, в яких спортсмени змагатимуться в 20 різних спортивних категоріях. Але парадні салюти не засліпили очі правозахисникам.

Директор Євразійської та Центрально-азійської програм «Міжнародної амністії» Джон Дальхузен говорить, що «нікого не повинні обдурити блиск та чари міжнародного шоу в Азербайджані, який влада намагається навести, щоб представити себе кристально чистою та привабити закордонний бізнес». Бо тим часом, за словами європейських депутатів, «практично всі правозахисники перебувають в тюрмі». За підрахунками правозахисників, за ґратами перебуває близько ста осіб, яких режим вважає небезпечними для себе.

Хадіджа Ісмаїлова, 15 жовтня 2013 року
Хадіджа Ісмаїлова, 15 жовтня 2013 року

Серед них, вже півроку в очікуванні суду в тюрмі перебуває журналістка-розслідувач Бакинського бюро Радіо Свобода Хадіджа Ісмаїлова, яка писала про статки родини Алієвих, яка керує Азербайджаном вже понад 40 років, ще з радянських часів.

Однак протести правозахисних організацій не подіяли на організаторів змагань. Президент Європейського олімпійського комітету Патрік Гікі заявив на прес-конференції напередодні відкриття змагань, що організація не може впливати на рішення суверенної країни, хоч би як сильно вона не намагалася ставити перед її урядом питання захисту прав людини.

Ми не можемо диктувати суверенній країні, як вони мають поводитися. Не має значення, де ця подія буде відбуватися
Патрік Гікі

«Ми зробили все можливе для того, щоб знайти відповіді на ці питання, але є одна річ, якої ми не в стані зробити – ми не можемо диктувати суверенній країні, як вони мають поводитися. Не має значення, де ця подія буде відбуватися. Ми не є політичною організацією. Ми є спортивною організацією. Ми не маємо мандату наказувати суверенній державі, що вони мають робити», – заявив Гікі напередодні відкриття на прес-конференції в Баку.

Президент Азербайджану Ільгам Алієв також неодноразово заявляв, що жодних політичних переслідувань в його країні немає. Проте, застосовуючи за його власними словами не європейські, а «азербайджанські стандарти», місцева вдала не допускає інакодумство не лише для своїх, але і для закордонних журналістів та активістів.

Активістка британської правозахисної організації «Платформа Лондон» Емма Г’юз заявила, що її не впустили в країну, незважаючи на те, що в неї була акредитація. Так само не допустили в країну і представників «Міжнародної амністії», яким чітко сказали, що до кінця ігор їм робити в Азербайджані нічого.

Над матеріалом працювали Марія Щур та Tony Wesolowsky

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG