Доступність посилання

ТОП новини

Яценюк: ООН повинна бути реформована через невиконання своєї основної функції


ООН повинна бути реформована, оскільки вона зараз не виконує своєї основної функції − захисту міжнародного права, прав і свобод. Про це заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в інтерв’ю «5-му каналу» в неділю.

«Все, що наші партнери можуть зробити в ООН, вони роблять. Але тут так само треба чесно говорити − на жаль, ООН позбавлена можливості вирішувати такі кризи, як в Україні. Принцип Ради безпеки ООН − консенсус. Як ти можеш досягнути консенсусу, якщо в тебе сторона конфлікту і агресор є постійним членом Радбезу ООН − це Російська Федерація», − зазначив Яценюк.

Тому, як наголосив глава уряду, ООН повинна бути реформована, оскільки вона зараз не виконує своєї основної функції − захисту міжнародного права, прав і свобод, і боротьби з тими, хто порушує статут цієї організації.

«Тому, маючи сьогодні ту формулу з прийняття рішень, де Росія може блокувати будь-які рішення, це означає, що там, в Раді безпеки ООН, можна тільки поговорити», − сказав Яценюк.

ООН − глобальна міжнародна організація, заснована 24 жовтня 1945 на конференції у Сан-Франциско на підставі Хартії Об'єднаних Націй. Декларованою метою діяльності організації є підтримання і зміцнення миру і міжнародної безпеки та розвиток співробітництва між державами світу. Рада Безпеки складається з 15 держав-членів, із них 5 постійних членів − Китай, Франція, Росія, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки − і 10 непостійних членів. П'ять постійних членів Ради мають право на «вето» щодо основних питань.

XS
SM
MD
LG