Доступність посилання

ТОП новини

«Одеса зараз на передовій у війні проти корупції» – посол США в Україні


Голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі (ліворуч) під час зустрічі з послом США Джеффрі Пайєттом (посередині). Одеса, 6 липня 2015 року

Джеффрі Пайєтт пообіцяв фінансову підтримку антикорупційним ініціативам в Одеській області

Одеса – Міхеїл Саакашвілі розпочав бій із корупцією в Одеській області, а для ефективної боротьби йому потрібні сильні союзники. Саме таких голові Одеської обласної держадміністрації вдалося таких знайти в особі Сполучених Штатів. Про це Саакашвілі заявив посол США в Україні Джеффрі Пайєтт, який цього дня завітав до Одеси з офіційним візитом.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

За зачиненими дверима посол та голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі проводили тривалі переговори. Йшлося про підтримку антикорупційних ініціатив, які найближчим часом мають стартувати в Одесі.

Ми оголосили програму антикорупційної боротьби в Одесі. США першими прийшли нам на допомогу
Міхеїл Саакашвілі

«Ми оголосили програму антикорупційної боротьби в Одесі. Дуже важливо, щоб міжнародна спільнота допомогла нам мобілізувати фінансові ресурси, знайти хороших людей, щоб у них була достойна зарплата, щоб ми могли створити нову систему без хабарів та здирництва. У цій справі США першими прийшли нам на допомогу», – заявив під час зустрічі Міхеїл Саакашвілі.

«Боротьба з корупцією зараз є пріоритетом» – посол США

Джеффрі Пайєтт
Джеффрі Пайєтт

В Одеській ОДА за підтримки посольства США в Україні буде створена команда з місцевих та міжнародних експертів, які займатимуться боротьбою з корупцією на Одещині. Вони прийдуть на зміну нещодавно звільненим чиновникам із відділів протидії корупції, яких Саакашвілі днями скоротив через «неефективність виконання їхніх обов’язків». Натомість голова ОДА пообіцяв долучити до контролю за цією сферою представників громадськості, які будуть отримувати зарплатню з міжнародних фондів. Окрім того, під час офіційної зустрічі Джеффрі Пайєтт анонсував, що США виділять кошти для підтримки громадських ініціатив, які займаються антикорупційною діяльністю. За словами Джеффрі Пайєтта, боротьба з корупцією є одним із пріоритетних завдань для української влади.

В Україні зараз ведеться дві війни. Одна з Росією, лінія фронту якої пролягає зараз в Маріїнці, Маріуполі, Щасті. Інша – війна проти корупції, війна за реформи
Джеффрі Пайєтт

«Я неодноразово заявляв, що в Україні зараз тривають дві війни. Одна з Росією, лінія фронту якої пролягає зараз в Маріїнці, в Маріуполі, в Щасті. Інша – війна проти корупції, війна за реформи, за рух України до демократичних європейських цінностей, яких прагнуть українці. На мою думку, Одеса – це передова лінія фронту в цій другій війні. Американська сторона підтримує антикорупційний наступ, який зараз здійснюється в Одесі. Ми зараз тут, тому що бачимо готовність перейти від прокламацій до дій», – наголосив посол США.

Американські тренери для одеської поліції та реформа митниці

Джеффрі Пайєтт розповів, що наступного тижня до міста приїдуть інспектори з каліфорнійської поліції, які будуть тренувати нову патрульну службу Одеси. Слідом за київською поліцією, в Одесі вона почне роботу вже в серпні цього року. За словами посла США Джеффрі Пайєтта, головна мета нової патрульної служби – бути професійною і мати незаплямовану репутацію.

Міхеїл Саакашвілі
Міхеїл Саакашвілі

Міхеїл Саакашвілі також пообіцяв реформи на митниці за підтримки американських експертів. Оновлену службу голова Одеської ОДА пообіцяв показати громадськості вже в листопаді цього року.

Президент Порошенко мені сказав, що треба починати зміни зі звичайного митника. І американці готові нам в цьому допомогти
Міхеїл Саакашвілі

«Коли я говорив з президентом Порошенком, що потрібно змінювати стан речей у митному департаменті, він мені сказав, що треба починати зміни зі звичайного митника. І американці готові нам в цьому допомогти. Очікуються великі зміни, однак вони будуть не за день, і не за два», – пояснив Саакашвілі.

Візит посла США як моральна підтримка Саакашвілі

На думку одеського політолога Геннадія Чижова, візит посла до Саакашвілі є виявом підтримки його дій з боку США.

Візит посла – це намагання зробити з Одеської області локомотив реформ
Геннадій Чижов

«Це моральна підтримка губернатору області Міхеїлу Саакашвілі. Візит посла – це намагання зробити з Одеської області локомотив реформ. Тому і нараду з губернаторами президент проводить у середу саме в Одесі», – прокоментував політолог.

На його думку, подібна підтримка з боку уряду США ініціатив нового голови Одеської ОДА буде лише підсилюватися. Цьому сприяє авторитет Саакашвілі в очах міжнародної громадськості.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG