У Раді безпеки ООН відклали засідання, на якому мали розглянути проект резолюції на вшанування пам’яті жертв так званої різанини у Сребрениці з нагоди 20-х роковин трагедії.
Зустріч відклали, бо делегації США і Росії почали термінові переговори щодо цієї резолюції.
Як мовиться в тексті проекту, що його запропонувала Велика Британія, «визнання трагічних подій у Сребрениці як геноциду є передумовою для примирення». Проект резолюції також пропонує засудити заперечення цього геноциду.
Росія, яка в перебігу Балканських воєн 1990-х років підтримувала Сербію і сербів в інших післяюгославських країнах, зокрема, боснійських сербів, називає цю резолюцію такою, що роз’єднує сторони і зосереджується тільки на одній стороні конфлікту.
Лідери боснійських сербів, сили яких знищили близько восьми тисяч чоловіків і хлопців, босняків-мусульман в околицях боснійського міста Сребрениці в липні 1995 року, досі відмовляються визнати ті події за геноцид, і й нині мають у цьому підтримку Росії.
Тим часом саме таку кваліфікацію – як геноцид – вже дали раніше Сребреницькій різанині Міжнародний кримінальний трибунал у справах колишньої Югославії і Міжнародний суд, що діють під егідою ООН.
У Боснії й Герцеговині 11 липня, в день символічних роковин трагедії, готуються до загальнодержавних жалобних урочистостей.