Доступність посилання

ТОП новини

Порошенку і Яценюку треба разом йти на вибори, бо є загроза втрати регіонів – експерт


Президент України Петро Порошенко (ліворуч) та прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. Архівне фото
Президент України Петро Порошенко (ліворуч) та прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. Архівне фото

«Це – не просто місцеві вибори, як були колись. Це – повноцінна боротьба центру за регіони» – Карасьов

Київ – Шлюб за розрахунком нагадує співпраця парламентських фракцій «Блоку Петра Порошенка» та «Народного фронту», каже політолог Вадим Карасьов. І хоча в обох фракціях не вбачають необхідності об’єднувати зусилля на майбутніх місцевих виборах, на думку експерта, це був би найкращий спосіб зберегти контроль центральної влади над регіонами. Тим паче в умовах запропонованої президентом Порошенком децентралізації.

ЗАВАНТАЖИТИ
Вадим Карасьов
Вадим Карасьов

Чинна центральна влада України може втратити контроль над регіонами в результаті найближчих місцевих виборів, припускає політолог Вадим Карасьов. Адже запропонована президентом Петром Порошенком концепція децентралізації – є для України експериментальною, і усі її ризики передбачити практично неможливо, зазначає експерт.

Це – не просто місцеві вибори. Щоб зменшити ризики децентралізації, найоптимальніший шлях – йти разом
Вадим Карасьов

«Для того, щоб нинішня конструкція влади отримала перемогу на регіональному рівні потрібно, щоб вони йшли разом. Це – не просто місцеві вибори, як були колись. Це – повноцінна боротьба центру за регіони і за майбутню конфігурацію країни в умовах м’якої децентралізації. Щоб зменшити ризики децентралізації, найоптимальніший шлях – йти разом», – каже Карасьов.

Головний конкурент коаліції за кордоном – Княжицький

Микола Княжицький
Микола Княжицький

Тим часом у двох найбільших фракціях парламенту не заперечують можливості спільного походу на місцеві вибори, але й якихось кроків у цьому напрямку наразі не роблять. Не спонукає до цього депутатів і президент, запевняє депутат від «Народного фронту» Микола Княжицький.

Можливість обговорювати спільний похід на вибори – залишається
Микола Княжицький

«В нас немає якихось великих ідеологічних розбіжностей з «Блоком Петра Порошенка», тому можливість обговорювати спільний похід на вибори – залишається. Хоча, наскільки мені відомо, таких рішень ні наша партія, ні партія Петра Порошенка, ні їхні партнери не приймали. Головний наш конкурент перебуває за межами України. Партії, які він підтримує – «Опозиційний блок», чи якась новітня опозиція – лише аплодували би, якби знали, що між «Народним фронтом» та «Блоком Петра Порошенка» йде війна під час виборів», – зауважує Княжицький.

Володимир Ар’єв
Володимир Ар’єв

На тому, що двом фракціям вдається знаходити компроміс без втручання голови держави наполягає і депутат від «Блоку Петра Порошенка» Володимир Арєв.

«Абсолютно нормальна співпраця в межах коаліції. Розбіжності, як і між будь-якими фракціями, які входять до коаліції, час від часу трапляються. Але вдається вирішити це внутрішніми силами, без залучення зовнішніх чинників», – запевняє Ар’єв.

Закон «Про місцеві вибори» ще не ухвалений остаточно

Співпраця між «Блоком Порошенка» і «Народним фронтом» цілком ефективні і в межах існуючої коаліції
Володимир Ар’єв

Водночас щодо перспектив спільного походу на місцеві вибори Ар’єв наголошує: «Співпраця між «Блоком Петра Порошенка» і «Народним фронтом» цілком ефективні і в межах існуючої коаліції».

На думку політолога Вадима Карасьова, «Блок Петра Порошенка» та «Народний фронт» вирішуватимуть, чи йти на вибори разом ближче до початку передвиборної кампанії, адже нині закон «Про місцеві вибори» ще не ухвалений остаточно.

«Шлюб за розрахунком вимагає він них триматися у конструктивній конкуренції», – зазначає експерт.

За словами Карасьова, найбільші фракції парламенту не зацікавлені у переформатуванні коаліції, що загрожувало б дочасними парламентськими виборами. Крім того, каже політолог, президента наразі влаштовує Арсеній Яценюк на посаді прем’єр-міністра.

  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG