Доступність посилання

ТОП новини

Харків визнав Росію державою-агресором


Політична карикатура Олексія Кустовського
Політична карикатура Олексія Кустовського

Результат голосування: «за» – 69, «проти» – 4. Виступ комуніста, який був проти, переривали вигуками «Ганьба!» та «Чемодан, вокзал, Росія!»

Харків – Депутати міської ради Харкова під час позачергової пленарної сесії підтримали постанову Верховної Ради України про визнання Росії агресором. Третю спробу внесення питання до порядку денного на початку липня ініціював голова обласної державної адміністрації Ігор Райнін, власне який і закликав депутатів до позачергових зборів заради рішучого голосування з питання ставлення до Росії як ворога.

«За» – 69, «проти» – 4. Такий результат завершення тривалої епопеї щодо принципового голосування за підтримку рішення Верховної Ради України про визнання Росії агресором. Це голосування добровільним, усвідомленим не назвеш, бо нинішня міськрада складається з Партії регіонів та решти місцевих сил, що підтримують курс суперечливого мера Генадія Кернеса. Вперше депутати намагалися внести це питання до порядку денного ще в лютому.

Генадій Кернес
Генадій Кернес

Міський голова Генадій Кернес, який головує на сесіях міськради, послідовно наполягав не псувати дружні стосунки Харкова з Росією. Так, нещодавно він заявив: «Харків – прикордонне місто, і ми всі знаємо, скільки у нас зв’язків особистих, не особистих, зв’язки у підприємств із Російською Федерацією. Тому я хочу, аби такі питання – дуже-дуже політичні – в нашій залі не розглядалися».

Харків відроджується. Харків’яни, слава Богу, живуть у мирному Харкові, сьогодні це на першому місці. Люди не хочуть війни – це однозначно
Генадій Кернес

Вносячи нині на голосування третє за порядком денним питання, Кернес був не балакучим, мовчали і депутати з його команди.

«Все тече, все змінюється, життя триває, Харків відроджується. Харків’яни, слава Богу, живуть у мирному Харкові, сьогодні це на першому місці. Люди не хочуть війни – це однозначно», – сказав Кернес перед самим голосуванням.


Наполягання голови облдержадміністрації?

Не під мікрофон у приватних розмовах з Радіо Свобода депутати міськради, які до 10 липня відкидали внесення геополітичного питання до порядку денного, знизували плечима, мовляв, змусили, бо так захотів голова облдержадміністрації Ігор Райнін.

Напередодні, 6 липня Райнін на адресу Кернеса надіслав листа, в якому наполягав покласти край відмові депутатів голосувати за визнання Росії державою-агресором. В оприлюдненому листі Райнін нагадав, що організацією терактів в Харкові займаються саме «військові Росії».

«На окупованих, за допомогою російських військових, територіях Донбасу по сьогодні гинуть мирні українці, а всі наміри української сторони зберегти можливість для діалогу з керівництвом Росії тільки провокують терористів на скоєння нових злочинів на території України», – зазначив Райнін.

Голосування відбувалось у таємному режимі, оскільки більшість депутатів відмовилися від пропозиції позафракційного депутата Дмитра Мариніна проголосувати поіменно аби кожен виборець знав «своїх героїв».

Депутат-комуніст Олексій Перепелиця з трибуни нібито від імені харків’ян заявив, що голосування за визнання Росії державою-агресором є невигідним, мовляв, від цього жити «красивіше й веселіше» не стане. А саме голосування комуніст назвав «кон’юнктурним».

«Третій раз відбувається спроба зґвалтувати міську раду. Я розумію навіщо це потрібно Райніну. Він наглядач із Києва він повинен продемонструвати, що контролює ситуацію тут і все у нього в кишені. Я не хочу бути в нього в кишені», – заявив Перепелиця, виступ якого у міськраді, де він закликав до дружніх відносин із Росією супроводжувалися вигуками: «Ганьба!» та «Чемодан, вокзал, Росія!».

Харків – місто українське

Натомість депутат від фракції Партії регіонів Ігор Вировець не злякався проголосувати «за». Він нагадав присутнім, що січневе рішення Верховної Ради України про визнання Росії державою-агресором підтримали в Європі та США.

«Так смішно нам депутатам не підтвердити цю загально світову точку зору. А що стосується слів…, що Путін не хоче війни, – згоден Путін теж не хоче війни. Він хоче аби ми здалися і не воювали, щоб ми просто віддали все, що у нас є», – наголосив Вировець.

Опитані Радіо Свобода міські депутати та політологи висловили упевненість, що міський голова Генадій Кернес добре відчуває політичну кон’юнктуру.

Кернес завжди був добрим пристосуванцем, він завжди був таким. Для нього втратити крісло мера смерті подібно
Дмитро Маринін

«Кернес завжди був добрим пристосуванцем, він завжди був таким. Для нього втратити крісло мера смерті подібно. Він домовляється – це точно», – коментує результати нинішньої сесії Дмитро Маринін, опозиційний депутат у міськраді, де більшість становлять депутати-висуванці попереднього режиму.

А політолог Ігор Поліщук не схильний у цих голосуваннях вбачати якихось закулісних домовленостей Кернеса з Райніним і київською владою.

Голосування відбулося, коли всім остаточно стало зрозуміло, що Харків – це українське місто
Ігор Поліщук

«Ви ж подивіться, голосування відбулося, коли всім остаточно стало зрозуміло, що Харків – це українське місто і тут не буде нічого іншого. Кернес вичекав поки все вгамується, тому це голосування щодо визнання Росії агресором не таке вже й актуальне. Я думаю, можливо, триває підготовка до місцевих виборів», – сказав Радіо Свобода Поліщук.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG