Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 07:13

Урядовці закликають депутатів не зволікати з ухваленням законів щодо співпраці з МВФ


Будь-які позитивні зміни за 24 роки незалежності відбувалися саме під тиском міжнародних організацій – Новак

Київ – Якщо депутати Верховної Ради не ухвалять найближчим часом пакет законів щодо співпраці з МВФ, на Україну чекає серйозна фінансова криза, прогнозують економісти. Якщо ж парламентарі заблокують ці документи, Україна втратить 3 мільярди доларів, констатувала міністр фінансів Наталія Яресько. А в разі позитивного голосування, 31 липня МВФ може розглянути виділення Україні чергового траншу, сказала голова Нацбанку Валерія Гонтарева. Водночас фахівці зазначають – законопроекти щодо співробітництва з міжнародними донорами уряд вносить до Ради фактично без обговорення і парламент просто штампує нав’язані йому рішення.

Урядовці закликають депутатів не зволікати з ухваленням законів щодо співпраці з МВФ
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

«Якщо ви 16 липня ухвалите необхідні 8 законопроектів, то 31 липня буде засідання Міжнародного валютного фонду», – заявила під час засідання фінансового комітету Верховної Ради голова Національного банку Валерія Гонтарева. На початку березня МВФ перерахував Україні перший транш на п’ять мільярдів доларів, після чого НБУ поповнив золотовалютні резерви на 2,5 мільярда.

Як зауважувала у Facebook міністр фінансів Наталія Яресько, отримання Україною фінансової підтримки на три мільярди (1,7 мільярда – новий транш МВФ, 1,3 мільярда – за двома програмами Світового банку), що «так необхідна Україні, опинилося під загрозою».

За словами глави Мінфіну, для продовження співробітництва з МВФ Верховна Рада має ухвалити закони:

№2045-а щодо системи гарантування вкладів фізичних осіб, що значно посилить захист вкладів громадян України;

№ 2956 щодо механізмів впливу на підприємства-боржники «Нафтогазу України», що має посилити дисципліну юридичних осіб у сплаті заборгованості за спожиті енергетичні ресурси;

№ 2873 щодо уточнення підслідності Національного антикорупційного бюро.

А також проект закону, що необхідний для розблокування фінансування з боку Світового банку – проект закону №2029-а щодо регулювання в сфері комунальних послуг.

Андрій Новак
Андрій Новак

Як зазначив у коментарі Радіо Свобода економіст Андрій Новак, у депутатів вибору немає – треба голосувати «за». Без продовження співпраці з міжнародними фінансовими організаціями Україна не може виконувати свої бюджетні зобов’язання, а Нацбанк не зможе поповнювати свої золотовалютні резерви. Без фінансової підтримки Заходу Україна не здатна самотужки впоратися зі своїми фінансовими проблемами.

Будь-які позитивні зміни, які відбувалися за 24 роки незалежності, вони відбувалися саме під тиском вимог міжнародних організацій
Андрій Новак

«Треба самим собі об’єктивно сказати і чесно зізнатися – будь-які позитивні зміни, які відбувалися за 24 роки незалежності, вони відбувалися саме під тиском вимог міжнародних організацій. Перш за все – Міжнародного валютного фонду, фінансових організацій, і держав – найбільших донорів України», – констатував Андрій Новак.

«Що це за підхід: «сьогодні ви не проголосуєте «за» – завтра нам гроші не дадуть»?

Володимир Лановий
Володимир Лановий

Ще одного економіста, колишнього віце-прем'єра України Володимира Ланового дивує закритість, за якої уряд пропонує Верховній Раді ухвалювати закони щодо співпраці з МВФ та іншими міжнародними донорами. Що це за підхід: «сьогодні ви не проголосуєте «за» – завтра нам гроші не дадуть?» – запитує Володимир Лановий. Складається враження, що депутатів Ради намагаються поставити в кут, з якого не можна вибратися. І це при тому, що законопроекти щодо співробітництва з іноземними фінансовими організаціями мають ґрунтовно обговорити і самі депутати, і громадськість. У підсумку рішення, що стосується усіх без винятку людей в Україні, а також їхніх нащадків, ухвалює обжене коло осіб, каже економіст.

«Якийсь закритий клуб і, може, одна чи дві особи вирішують питання для України на кілька років, можливо, на десятиліття
Володимир Лановий

«Якийсь закритий клуб і, може, одна чи дві особи вирішують питання для України на кілька років, можливо, на десятиліття. Потім цих людей не буде, а ним залишиться після їх керівництва проблеми. Всі ці закриті процедури породжують недовіру до уряду, а далі починається паніка», – зазначив Володимир Лановий.

Тим часом західні партнери зауважують українським урядовцям, що покладатися лише на допомогу донорів не можна, потрібні реальні (не на папері) реформи і боротьба з корупцією. Як наголосив віце-президент США Джо Байден, «щоб привернути ті інвестиції, як дадуть Україні можливість вижити і розквітнути, запроваджувані зміни мають бути справжніми і втілюватися надовго… Реформи мають бути відчутними для підприємців, для громадянського суспільства і для звичайних громадян на вулиці».

  • 16x9 Image

    Олександр Лащенко

    На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До того працював три роки на Громадському радіо. Народився 1969 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG