Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 05:09

Сексизм проникає в соціальні мережі – правозахисники


(©Shutterstock)

«Українське суспільство – це домінування чоловіка, а жінку розглядають як сексуальний об’єкт»

Галина Дашкевич

В Україні гостро відчутна проблема сексизму, тобто дискримінації за статтю. Особливо помітними є утиски жінок, а майданчиком для зображення жінки лише як об’єкта бажань чоловіка стають соціальні мережі. Про це на прес-конференції в Києві заявила президент Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда – Україна» Катерина Левченко.

Сексизм проникає в соціальні мережі
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Попри те, що дискримінація прав людини в Україні заборонена, все частішими стають утиски людей за різними ознаками, зокрема за ознакою статі. Таку тенденцію пов'язують із відсутністю покарання за сексизм у законодавстві. Експерти кажуть: проблема утисків жінок є і в інших країнах, але реакція населення відрізняється.

Катерина Левченко
Катерина Левченко

«Навіть прогресивні країни, такі як скандинавські, які вважаються прикладом для всього світу в досягненні гендерної рівності, також іноді демонструють приклади сексизму. Нещодавно таке трапилося з одним із фінських політиків, коли він виявив сексуальне домагання до жінки-політика. Це викликало суттєве обурення в самому суспільстві. У нас це б не викликало обурення», – каже президент Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда – Україна» Катерина Левченко.

Сексизм принижує людину

Правозахисниця також наголошує: не кожне зображення оголеного жіночого тіла є виявом дискримінації. Питання не в тому, що зображено, а яким чином це трактують. Сексисти жінку розглядають як сексуальний об’єкт, яким можна користуватися.

«Це оречевлення жінки, зведення її до сексуального об’єкту, з яким можна робити все що завгодно, бо нормальні стосунки між партнерами – взаємні стосунки, – говорить вона. – Це все є дискримінаційні речі і речі, які ми відносимо до сексизму і з якими потрібно боротися, бо вони принижують людину».

Працівник київської поліції Людмила Мілевич, чиї фото в купальнику на сторінці у Facebook привернули увагу десятків користувачів соціальної мережі, також вважає таку пильну увагу образливою і стверджує: це втручання у приватне життя.

«Усі ходять на пляж і фотографуються. Але якщо це людина, яка працює в поліції, то це є приводом, щоб це обговорити? Вони лізуть у моє життя, незрозуміло для чого, щоб просто поговорити», – стверджує Мілевич.

За словами жінки, вона змушена була видалити фото зі сторінки, щоб більше не давати приводу для обговорення.

Серйозні проблеми на периферії

На підтримку поліціянтки виступили деякі інші користувачки Facebook. Жінки публікували свої відверті фото на знак протесту проти образливих коментарів на адресу Мілевич.

Анжеліка Рудницька
Анжеліка Рудницька

Участь у флешмобі взяла і громадський діяч Анжеліка Рудницька. Вона вважає: особисті фото людини не можуть перекреслити її вчинків, але, на жаль, відверті світлини привертають увагу більше, ніж серйозні проблеми в суспільстві.

«Одночасно із моїм фото у напівпрозорій сукні я поставила пост про те, що родині потрібна допомога, бо їй немає за що лікувати дитину. Якщо пост сукні до ранку набрав тисячі лайків, то пост про допомогу зібрав 13 лайків разом із моїм», – сказала Рудницька.

Сексизм в Україні – данина європейській моді

Дмитро Капранов
Дмитро Капранов

Проте занепокоєння проблемою сексизму в Україні розділяють не всі. Так письменник Дмитро Капранов стверджує: ніякого сексизму ні стосовно чоловіків, ні стосовно жінок в Україні немає, не було і не буде:

«Сексизм в Україні – це данина європейській моді. Якщо там є проблема сексизму, то і в нас вона має бути. Що вони там роблять? Боряться із сексизмом, давайте і в нас боротися із сексизмом. Дарма, що його в Україні немає. Це провінціальний комплекс, на який страждають українці», – сказав письменник.

Письменник переконаний: українські жінки настільки сильні, що навряд чи можна говорити про їхні утиски, а от сексизм щодо чоловіків – та проблема, про яку слід говорити.

«На тему дискримінації чоловіків в українському суспільстві цікавіше – жінок відправляють на пенсію раніше, але це не є дискримінація чоловіків. Чому? Не зрозуміло. Чоловіків забирають в армію, але це не дискримінація чоловіків».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG