Доступність посилання

ТОП новини

Армія США матиме проблеми з великою війною, а Росія є загрозою – генерал Марк Міллі


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

«Вони атакували та вторглися в Грузію. Вони захопили Крим. Вони атакували на території України»

Під час слухань у Конгресі про затвердження на посаду начальника штабу армії США (сухопутних військ) генерал Марк Міллі назвав Росію екзистенційною загрозою Сполученим Штатам.

Вони атакували та вторглися в Грузію. Вони захопили Крим. Вони атакували на території України. З військової перспективи я б назвав Росію загрозою номер один
Марк Міллі

«Росія – єдина країна на Землі, яка зберегла ядерний потенціал, достатній для знищення Сполучених Штатів. Вона має ці можливості. Наміри? Ми не знаємо. Але дії Росії з 2008-го є дуже-дуже агресивними. Вони атакували та вторглися в Грузію. Вони захопили Крим. Вони атакували на території України. Це викликає занепокоєння. З військової перспективи я б назвав Росію загрозою номер один», – сказав він, відповідаючи на запитання, що вважає найбільшою загрозою безпеці США.

Раніше видання Breaking Defense повідомило, що Марк Міллі у документі, оприлюдненому напередодні слухань у Конгресі, відзначив, що поточні скорочення десятків тисяч військовослужбовців із лав сухопутних військ США відбуваються на тлі зростання потреби Америки у військових.

Міллі зокрема відзначив, що засадничі документи від 2012-го та 2014-го років, які обумовлювали стратегію армії США, більше не віддзеркалюють нову реальність – включно із подіями в Україні, поведінкою США у Тихому океані та діями терористичного угрупування «Ісламська держава».

Міллі також відзначив, що у її нинішньому стані армія США не зможе гарантувати вирішення усіх пріоритетних завдань, які ставляться перед нею.

«Перша і найголовніша місія – забезпечення безпеки самих США. Міллі переконаний, що армія впорається із нею. Другий пріоритет – глобальні операції та розбудова партнерств. На думку Міллі, армія має достатньо сил, хоча і стикається із «напругою». Третій пріоритет – «здатність створювати військову перевагу та отримувати рішучу перемогу» у масштабних війнах. «У цій сфері, ризик є дуже значним і збільшується», – цитує генерала видання Defense One.

Генерал армії США Марк Міллі
Генерал армії США Марк Міллі

Міллі також відзначив, що ключовою перевагою армії США над супротивником є технологічне випередження і закликав добиватись її збереження за рахунок інвестицій у розвиток технологій, армійської організації та доктрини.

Серед іншого Міллі закликає інвестувати у наступні напрямки для збереження технологічної переваги сухопутних військ США: кібербезпека, аналіз великих масивів інформації, мережі, робототехніка та автономні системи, покращення інтелектуальної та фізичної працездатності людини, просунуті боєприпаси, рельсові гармати, лазери, нанотехнології, тривимірний друк та «просунуті матеріали для мобільності та захисту».

При цьому він відзначив, що через скорочення бюджету військові США затримують перехід на нові технологічні платформи.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG