Доступність посилання

ТОП новини

Фейк ЗМІ Росії: в армію у Запоріжжі заманюють «за допомогою геїв»


Так описали соціальну рекламу на підтримку ЛГБТ-спільноти у Запоріжжі

Телеканал Міноборони Росії повідомив, буцімто в армію у Запоріжжі заманюють «за допомогою геїв». А Слідчий комітет Росії випустив книжку про Донбас, обкладинка якої виявилась старим фотофейком.

Слідчий комітет Росії (СК) випустив книгу під назвою «Біла книга злочинів – трагедія південного сходу України». Про це у понеділок повідомили російські ЗМІ.

фото книги з офіційного порталу Слідчого комітету Росії
фото книги з офіційного порталу Слідчого комітету Росії

«У ній зібрані свідчення учасників подій, фотоматеріали та документи міжнародних організацій. Видання містить інформацію про застосування заборонених засобів і методів ведення війни», .

У СК Росії повідомили, що книга покликана привернути увагу міжнародної спільноти і міжнародних правозахисних структур до кричущих фактів насильства щодо цивільного населення, в першу чергу, щодо беззахисних жінок і дітей, спонукати міжнародну спільноту до більш активних дій щодо мирного врегулювання конфлікту на південному сході України.

На обкладинці – фото центрального району Донецька, з домальованими вибухами. Знімок уже давно відомий користувачам інтернету. Першим про це повідомив журналіст Ілля Барабанов.


У травні 2014 це ж зображення із вибухами поширили на сайті «Политнавигатор», а журналісти порталу StopFake.org знайшли його оригінал (без вибухів).

Фото на сайті «Политнавигатор»
Фото на сайті «Политнавигатор»
Оригінал – фото Донецька з fotoluxstidio.com
Оригінал – фото Донецька з fotoluxstidio.com

Фейк про заманювання до армії у Запоріжжі «за допомогою геїв»

скріншот з каналу «Звезда»
скріншот з каналу «Звезда»

У вівторок російський канал Міноборони «Звезда» з посиланням на сайт «Русская весна» вийшов із заголовком: «У Запоріжжі на війну заманюють за допомогою геїв».

Новину проілюстрували відеороликом білбордів із соціальною рекламою на підтримку ЛГБТ-спільноти у Запоріжжі, які розмістила організація «Гендер Зед».

Два плакати із соціальною рекламою ЛГБТ з’явилися на території військової частини Запоріжжя. На одному білборді зображено хлопця з написом «я тебе дуже» поруч із серцем кольору веселки, поряд розташований подібний білборд із написом «я тебе також». Але, в організації зазначили, що не планували навмисне розміщувати плакати на території військової частини.


На тему дезінформації:

03.08.2015
Російські ЗМІ спотворили зміст інтерв’ю посла Франції в Росії

Посол Франції в Росії не стверджував, що санкції скасують вже цього року далі
28.07.2015
Вояків ГРУ Росії не обмінювали на військових України

А у звіті ОБСЄ не повідомляли, хто обстріляв представника місії далі
24.07.2015
Мінкультури: в Україні не забороняли фільмів із Жераром Депардьє

Хоча його ім’я є у списку «небажаних діячів культури», який у липні запропонували громадські активісти далі

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG