Доступність посилання

ТОП новини

Лукашенко про Гіркіна і «Моторолу»: «Якщо сюди прийдуть з мечем – від меча і загинуть»


Лукашенко: Я не розумію, що таке «русский мир»
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Лукашенко: Я не розумію, що таке «русский мир»

Лукашенко гарантував, що з території Білорусі наступу російських військ на Україну не буде

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вперше за останні 20 років відповів на запитання Радіо Свобода. Білоруський керівник, зокрема, розповів про вибори президента, які мають відбутися 11 жовтня цього року, про загрози білоруській незалежності, потребу підтримки білоруської мови та культури, а також висловився про події в Україні, зокрема, у Криму та на Донбасі.

ЗАВАНТАЖИТИ

Про Україну президент Білорусі згадував кілька разів – зокрема, сказав, що у нього «серце кров’ю обливається» від споглядання останніх подій на Донбасі та заявив, що у нього самого предки походили з України – з земель між Черніговом та Києвом.

Лукашенко: «Ми б воювали за кожен метр нашої землі»
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:25 0:00

Відповідаючи на запитання про те, що деякі українці побоюються можливої російської військової агресії проти України з білоруської території, Лукашенко таку ймовірність категорично заперечив:

«Я гарантую, що з території Білорусі ніколи не станеться атаки на Україну, якщо тільки Україна сама не нападе на Білорусь. Я виконав цю обіцянку і отримав за це подяку від Петра Порошенка», – зазначив він.

При цьому, Лукашенко визнав, що Білорусь наразі зміцнює кордони з Україною, тому що останнім часом там багато порушень.

Олександр Лукашенко заявив, що миру на Донбасі можна досягти, якщо Росія і США спільно сядуть за стіл переговорів, щоб припинити цю війну.

Лукашенко обіцяє зберегти незалежність та підтримати білоруську мову

Чимало нового і важливого сказав Лукашенко і для білоруської аудиторії.

Зокрема, цього разу він багато говорив про підтримку білоруської мови, якою наразі мало користуються у Білорусі, обіцяв тут «підставити своє плече», хоча й казав, що діяти треба обережно, щоб не допустити такого розвитку подій, як в Україні.

Лукашенко також багато говорив про збереження білоруського суверенітету.

Відповів президент і на запитання про загрози так званого «русского мира» для Білорусі, зокрема, про те, що робити білорусам, коли на їх землю прийдуть такі діячі, як «Моторола» та Гіркін («Стрєлков»).

«Якщо сюди прийдуть з мечем – від меча і загинуть. Найголовніший обов’язок президента Білорусі – це безпека суспільства і держави», – відповів Лукашенко.

Політв’язня Статкевича можуть визволити до виборів

Кореспондент Радіо Свобода цього року вже вдруге поставив особисто президенту Лукашенку запитання про можливість дотермінового визволення з тюрми політв’язня Миколи Статкевича, екс-кандидата на виборах президента 2010 року. І якщо раніше Олександр Лукашенко цю можливість заперечував, то тепер відверто заявив, що це питання у нього «вже на порядку денному», і що до 11 жовтня, до чергових виборів, він має його вирішити.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко (ліворуч) та кореспондент Радіо Свобода Валерій Каліновський. 4 серпня 2015 року
Президент Білорусі Олександр Лукашенко (ліворуч) та кореспондент Радіо Свобода Валерій Каліновський. 4 серпня 2015 року
  • Зображення 16x9

    Валерій Калиновський

    Народився в 1967 році в Україні. Закінчив факультет журналістики Білоруського державного університету та аспірантуру в Інституті історії мистецтва, етнографії та фольклору Національної академії наук Білорусі. Із 1987 року працював в іванівській районній газеті на Берестейщині, мінській обласній газеті, республіканському виданні «Чырвоная змена», в парламентський газеті «Звязда» перших років незалежності Білорусі. Кореспондент Української служби Радіо Свобода в Мінську з 1994 року, з 2000 року – в Білоруській службі Радіо Свобода. Автор книг «Справа Бяляцького» (2012), «Пані Ельжбета. Історія однієї дружби» (2016), «Діти Франції. Історія сімей, які повірили Сталіну» (2019).

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG