Доступність посилання

ТОП новини

Псевдоавтори «відхрещуються» від книжок про Путіна


Книги видавництва «Алгоритм», що випущені у рамках серії «Проект «Путін»

Ця серія книжок «Алгоритма» як курсова робота «кремлебота» – британський журналіст

Російське видавництво «Алгоритм» видало серію книжок «Проект «Путін» та назвало авторами відомих журналістів, експертів та громадських діячів. Вони один за одним із подивом спростовують свій стосунок до цього. Серед псевдоавторів – опозиційний російський політик Едуард Лимонов, репортер газети The Guardian Люк Гардінг, британський політичний оглядач Едвард Лукас. Директор видавництва відкоментував принцип роботи «Алгоритма»: спочатку друкують книжку, а потім усе з’ясовують із «авторами».

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Люк Гардінг, який багато писав про Росію для видання The Guardian «відхрестився» від авторства книжки «Ніхто, крім Путіна». Про це він заявив у своєму Twitter та припустив, що і колишній американський державний секретар Генрі Кіссінджер також не писав «Зрозуміти Путіна» із тієї ж серії.


Директор видавництва «Алгоритм» Сергій Ніколаєв заявив в інтерв’ю «Ехо Москви», що саме Гардінг написав книгу «Ніхто, крім Путіна». За його словами, співробітники видавництва переклали книгу британського журналіста, «що вийшла в Україні». Як стверджує Ніколаєв, «із Гардінгом не могли зв’язатися щодо договору і гонорару».

«Нам простіше видати книжку, а потім, коли людина звертається, ми пояснюємо все», – заявив директор видавництва.

Це дивна історія і «фантомний проект» – Гардінг

В інтерв’ю Радіо Свобода Люк Гардінг назвав події навколо книжки «дивною історією». За його словами, він дізнався про своє буцімто авторство «кілька тижнів тому від московського приятеля» – власника книжкової крамниці, де книжка продавалась.

Дуже дивне видавництво: всупереч міжнародній практиці воно публікує матеріали, приписуючи їх абсолютно стороннім людям без їхнього відома
Люк Гардінг

– Він привітав мене з книгою, я відповів, що нічого не знаю про неї, ніколи її не писав і навіть не бачив. Ніхто з видавництва, яке її опублікувало, зі мною не зв’язувався, ніхто не телефонував, я не отримував від нього ніяких листів електронною поштою. Це дуже дивне видавництво: всупереч міжнародній практиці книговидавництва воно публікує матеріали, приписуючи їх абсолютно стороннім людям без їхнього відома, і при цьому не володіє англійським оригіналом і ніякими правами на видання.

– Головний редактор видавництва «Алгоритм» каже, що це Ви автор, а книжка спершу вийшла в Україні.

– (Сміється – ред.) Єдина моя книжка, яку переклали в Україні, як, втім, і на інші 20 мов – це «Мафіозна держава», в якій я розповідаю про поневіряння в Москві, де я кілька років представляв газету The Guardian. Книга ця вийшла в 2011 році. Мій видавець – це моя газета, видавництво Guardian Books, яке також не отримувало жодної інформації від московських видавців.

– Видавництво «Алгоритм», за словами його головного редактора, готове виплатити Вам гонорар за книгу. Щоправда, суму не називає. Як Ви до цього ставитеся?

Я потрапив у компанію Генрі Кіссінджера, Майкла Бома, Бориса Нємцова, які напевно, як і я, не писали книг, виданих цим видавництвом. Хочу сказати, що ця афера стосується не тільки мене
Люк Гардінг

– Знову ж таки, це заводить мене в глухий кут: зазвичай авторський гонорар виплачується згідно з договором, укладеним між видавцем і автором. Тут же ніякого договору немає. Про який гонорар може йти мова, якщо він попередньо не прописаний у договорі. Такої видавничої практики ніде не існує. Це навіть не піратське видання, це якийсь фантомний проект. Я потрапив у компанію Генрі Кіссінджера, Майкла Бома, Бориса Нємцова, які напевно, як і я, не писали книг, виданих цим видавництвом. Хочу сказати, що ця афера стосується не тільки мене. Це стосується всіх інших авторів і всіх громадян Росії, які можуть стати жертвами подібних видань. Це дуже дивна історія.


Генрі Кіссінджер не коментує свого авторства

Книжка, яку приписують Генрі Кіссінджеру, називається «Зрозуміти Путіна. Політика здорового глузду». Її видали у вересні 2014 року і він досі не коментує цього.

Перший же коментатор на сайті «Літрес.Ру» засумнівався в авторстві:

«Побачив нову книгу Генрі Кіссінджера і з задоволенням купив. Відчув розчарування. Це не книжка Кіссінджера. Хтось «насмикав» фрагментів із його книг «Дипломатія» і «Чи потрібна Америці зовнішня політика», назбирав інтерв’ю Кіссінджера різним газетам про його погляди щодо Росії і Путіна, і видав за авторство Кіссінджера. Це не шахрайство, але майже. Курсова робота «кремлебота».

Лимонов виграв суд в «Алгоритма», але грошей йому не виплатили

Журналіст російської служби BBC Ілья Азар у Twitter також зазначає, що і його американський колега Майкл Бом не має стосунку до приписаної йому книжки. Прізвище Бома розмістили на обкладинці «Помилки президента Путіна» – останнього видання тематичної серії «Алгоритма». Згодом американський репортер підтвердив це в ефірі «Еха Москви». Серед інших авторів серії – письменник Ерік Форд, вбитий російський опозиціонер Борис Нємцов, німецький журналіст-міжнародник Олександр Рар, письменник Сергій Чілінгарян, російський «лівий» політик Сергій Удальцов та член опозиційного руху «Інша Росія» Едуард Лимонов.

Зокрема, Лимонов, на своїй сторінці в Живому Журналі повідомив, що ще в серпні 2014 року подав позов до суду на «Алгоритм». За те, що видавництво продавало під його іменем книжку «Необільшовизм». Суд зобов’язав компенсувати псевдоавтору моральну шкоду у розмірі майже 400 тисяч рублів. Едуард Лимонов додає, що тоді директор «Алгоритму» заявляв, що «він не шахрай, а бізнесмен». Грошей видавництво досі не виплатило. На думку Лимонова, «Алгоритм» просто заробляє гроші на імені президента Путіна.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG