Доступність посилання

ТОП новини

Греція досягнула прогресу щодо боргів. На черзі Україна?


Міністр фінансів України Наталія Яресько під час засідання Кабінету міністрів України. Архівне фото
Міністр фінансів України Наталія Яресько під час засідання Кабінету міністрів України. Архівне фото

«Зустріч у Сан-Франциско є останньою можливістю досягти повної угоди» – Мінфін України

Україна та її кредитори мають провести переговори у середу в Сан-Франциско щодо реструктуризації українського боргу обсягом в 23 мільярди доларів. Переговори має провести міністр фінансів України Наталія Яресько. Між тим Греції вдалося досягнути технічної угоди з кредиторами за винятком кількох деталей – Єврокомісія привітала досягнення домовленості між Афінами та «трійкою» у складі МВФ, Єврокомісії та Європейського центробанку.

Міністерство фінансів України повідомило на своїй веб-сторінці, що погодилось зустрітися зі спеціальним комітетом кредиторів на їхнє прохання «в дусі співпраці та з добрими намірами» у середу у Сан-Франциско.

Однак, додає Міністерство фінансів України, враховуючи юридичні та часові обмеження щодо досягнення та втілення будь-якої домовленості, неспроможність досягти угоди змусить Україну втілювати альтернативні варіанти для фінансування своїх програм, підтримуваних МВФ.

«Враховуючи ці обмеження, зустріч є останньою можливістю досягти повної угоди з наближенням вересневої та жовтневої виплат по євробондах та наступного звіту МВФ, планованого на вересень», – йдеться у повідомленні Міністерства фінансів України.


23 вересня Україна має сплатити 500 мільйонів доларів по євробондах. В разі як угоди з кредиторами не буде досягнуто у Сан-Франциско, тоді Київ погрожує ввести мораторій на сплату зовнішніх боргів.

Однак, комітет міжнародних кредиторів України, в руках яких майже 9 мільярдів українського боргу, стверджує, що проблеми у стосунках із Києвом є «тимчасовими», але наполягає, що сплата боргів Києвом має бути відтермінована, але борги не повинні цілком списуватись.

По кількох місяцях безплідних переговорів, комітет кредиторів запропонував Києву зменшити борг на 10 відсотків і наполягав, що досягнення компромісу є можливим.

Як зазначає впливовий американський часопис Foreign Policy, боротьба для України складна – не лише з боргами, адже треба домовлятися про реструктуризацію 23 мільярдів доларів, а ще й через нестачу іноземних інвестицій через війну і падіння економіки.

Журнал пише: «Боротьба України щодо порятунку своєї економіки становить собою і фінансову битву з кредиторами для зменшення боргу, і битву за покращення іміджу для залучення нових інвестицій до країни, якій бракує готівки».


Україна має намір зменшити свій борг на понад 15 мільярдів доларів протягом наступних чотирьох років – це буде частиною пакету допомоги, архітектором якого є МВФ, у 40 мільярдів доларів для країни, економіка якої потерпає через агресію Росії.

Греція досягнула «технічного» прогресу

Між тим, ще в одній європейській країні, враженій проблемою зовнішнього боргу, намітився черговий прогрес. Міністр фінансів Греції Ефклідіс Цакалотос повідомив, що грецький уряд та міжнародні кредитори досягли угоди, залишилось лише кілька деталей.

Ефклідіс Цакалотос
Ефклідіс Цакалотос

Цакалотос заявив, що угода забезпечить фінансування у розмірі близько 85 мільярдів євро протягом наступних трьох років.

Європейський союз, зі свого боку, 11 серпня зазначив, що домовленість із Грецією була «технічною, а не політичною».

«Наразі маємо угоду на технічному рівні, досягнуту представниками трійки та грецькою владою після тижнів переговорів. Чого ми не маємо зараз – так це політичної угоди , якої ми всі потребували б. Технічна угода була досягнута в принципі, але залишаються ще деталі, які треба узгодити», – заявила речниця Єврокомісії Анніка Брейдгардт.

Уряд Греції сподівається укласти таку угоду, яку схвалив би парламент в Афінах цього тижня, напередодні очікуваної зустрічі міністрів фінансів єврозони 14 серпня.

Ключовим випробуванням буде реакція країн-кредиторів, таких, як Німеччина – найбільшого кредитора Греції під час надання двох попередніх пакетів фінансової допомоги.

Греція потребує укладення угоди найпізніше до 20 серпня, коли Афіни мають виплатити борг у розмірі понад 3,2 мільярда євро Європейському центральному банкові.


На цю ж тему:

11.08.2015
Путін не дочекається банкрутства України – депутат від «Блоку Порошенка»

Україна зараз – найбідніша держава в Європі – економіст Олег Устенко далі
  • Зображення 16x9

    Ростислав Хотин

    Працював кореспондентом агентства Reuters у Києві, на Всесвітній службі «Бі-Бі-Сі» в Лондоні, кореспондентом телеканалу «1+1» та агенції УНІАН у Брюсселі, а нині – редактор Радіо Свобода в Празі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG