Доступність посилання

ТОП новини

Путін приїхав до Криму, щоб «позначити територію» – експерт


Трансляція візиту президента Росії Володимира Путіна до Криму. 17 серпня 2015 року
Трансляція візиту президента Росії Володимира Путіна до Криму. 17 серпня 2015 року

Президент Росії Володимир Путін розпочав дводенний візит до анексованого Криму

Президент Росії Володимир Путін у понеділок приїхав до анексованого Криму з дводенним візитом. Це третій офіційний візит Путіна на півострів після його анексії. Заявленою метою приїзду російського президента є обговорення розвитку туризму. Проте, на думку експертів, таким чином Путін хоче продемонструвати, що Крим – російська територія, а також створити черговий інформпривід.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Перед приїздом російського президента до Криму, по всьому півострові з’явилися білборди з портретом Володимира Путіна та написом: «Крим. Росія. Назавжди». Плакати з Путіним розміщені як на фасадах будівель, так і вздовж кримських доріг.

Офіційно головною метою візиту Путіна є участь у засіданні президії Державної ради Росії (дорадчого органу при президентові), присвяченому розвиткові туризму у Росії. Під час цього засідання Путін доручив провести інвентаризацію санаторно-курортних установ у Росії та в анексованому Криму. А також говорив про необхідність залучення туристів з-за кордону.

«Для залучення іноземних туристів, можливо, варто передбачити і подальше спрощення деяких візових формальностей. Наприклад, розширити практику групового безвізового обміну. Це можна зробити для всієї групи країн, які ми називаємо БРІКС (крім Росії, це Бразилія, Індія, Китай, Південно-Африканська Республіка – ред.). Зараз така практика застосовується щодо Китаю у рамках угоди про безвізові групові туристичні поїздки», – сказав Путін.

Разом з Путіним до анексованого Криму приїхав також російський прем’єр Дмитро Медведєв, міністр освіти і науки Росії Дмитро Ліванов та керівник Федерального агентства у справах молоді Сергій Поспєлов.

Порошенко: візит Путіна до Криму – виклик цивілізованому світу

Приїзд Путіна до українського Криму без погодження з українською владою – це виклик для цивілізованого світу
Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко назвав викликом для міжнародної спільноти приїзд президента Росії Володимира Путіна до окупованого Криму.

«Приїзд Путіна до українського Криму без погодження з українською владою – це виклик для цивілізованого світу і продовження сценарію нагнітання ситуації, який реалізовують російські військові та їхні найманці на Донбасі», – мовиться у повідомленні Порошенка у Facebook.

Це, знаєте, як позначати територію. Через такі візити їм треба наголошувати, підтверджувати, що Крим – російський
Володимир Фесенко


Туризм хоча наразі і є актуальною проблемою для Криму, але для візиту Путіна – це формальність, вважає український політолог Володимир Фесенко. Реальною ж метою візиту російського президента є чергова демонстрація, що Крим є «російським».

«Це, знаєте, як позначати територію. Через такі візити їм треба наголошувати, підтверджувати, що Крим – російський. Але і кримчанам треба демонструвати, що він займається проблемами Криму. У цьому сутність його політики», – каже Фесенко Радіо Свобода.

Путін миритиме Чалого з Меняйлом?

Однією з нинішніх гучних проблем у Криму є конфлікт між керівником місцевого самоврядування у Севастополі Чалим і нинішнім російським губернатором у Севастополі Меняйлом. Це вже дратує Москву
Володимир Фесенко

Іншою причиною візиту Путіна може бути залагодження конфлікту, який наразі відбувається у Севастополі між місцевими керівниками, наголошує Фесенко.

«Однією з нинішніх гучних проблем у Криму є конфлікт між керівником місцевого самоврядування у Севастополі Олексієм Чалим, який у лютому минулого року організовував заколот у цьому місті проти української влади, і нинішнім російським губернатором у Севастополі Сергієм Меняйлом, – говорить Фесенко. – Цей конфлікт став дуже гучним, навіть проходить акція протесту у Севастополі. Це вже дратує Москву. Тому я не виключаю, що додатковою метою є якось залагодити цей конфлікт».

Президент Росії Володимир Путін виступає в Ялті. 17 серпня 2015 року
Президент Росії Володимир Путін виступає в Ялті. 17 серпня 2015 року

На думку ж російського політолога Леоніда Радзіховського, метою візиту Володимира Путіна до Криму є бажання створити черговий інформаційний привід.

Щоденні, виснажливі розповіді про фашистів та вбивць – навіть для слабкої психіки російського глядача це дивно. Мають бути хоч якісь події, хоч якісь інформприводи, ну ось і візит президента
Леонід Радзіховський

«З лютого взагалі нічого не відбувається – йде виключно віртуальна війна. Але ця війна є головним інформприводом, головним ідеологічним і піарівським сенсом всієї піарівської пропаганди. Але коли взагалі нічого не відбувається, то щоденні, виснажливі розповіді про фашистів та вбивць – навіть для слабкої психіки російського глядача це дивно. Мають бути хоч якісь події, хоч якісь інформприводи, ну ось і візит президента», – наголосив Радіо Свобода російський політолог.

Росія заявила про анексію українського Криму у березні 2014 року. Київ і Захід не визнають це і вважають півострів тимчасово окупованою українською територією.

Гасло на антивоєнній акції у столиці Росії. 15 березня 2014 року
Гасло на антивоєнній акції у столиці Росії. 15 березня 2014 року
  • Зображення 16x9

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG