Доступність посилання

ТОП новини

У Мінську завершилося засідання Тристоронньої контактної групи


Президентський готель у Мінську
Президентський готель у Мінську

У Мінську Тристороння контактна група завершила свою роботу, повідомила речниця екс-президента України, представника Києва на переговорах Леоніда Кучми Дарія Оліфер.

За її словами, підгрупа з політичних питань продовжить своє засідання у Мінську у середу.

«А у п’ятницю, 25 вересня, відбудеться відеоконференція учасників Тристоронньої контактної групи за участю представників окремих районів Донецької та Луганської областей. На порядку денному – весь спектр мінських угод, зокрема, питання безпеки – припинення вогню», – зазначила Оліфер у вівторок увечері.

Представники угруповання «ДНР» також підтвердили, що підгрупа з політичних питань продовжить роботу завтра.

Між тим, представник України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний заявив в інтерв’ю «Українській правді», що представники угруповань «ЛНР» і «ДНР» висунули Україні ультиматум.

«Під час роботи підгрупи з політичних питань представниками наших візаві було запропоновано документ, який би я назвав ультиматумом. Він так і був сприйнятий представником ОБСЄ як ультиматум», – сказав Безсмертний.

Представники ОБСЄ, присутні на переговорах наразі не коментували ситуацію.

Більше інформації поки що немає.

Темою сьогоднішніх переговорів у Мінську знову мала бути розробка і парафування угоди про відведення від лінії зіткнення озброєння калібру менш як 100 міліметрів, а також танків. Над документом почали працювати на засіданні контактної групи ще на початку серпня, але досягти остаточної домовленості сторонам так і не вдалося.

Останній раунд переговорів про урегулювання конфлікту на Донбасі відбувся в Мінську 8–9 вересня.

Також, як заявила уповноважена президента України з врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко, представники України на засіданні Тристоронньої контактної групи у Мінську 22 вересня мали вимагати скасувати «вибори» на окупованих територіях Донбасу.

Угруповання «ДНР», що контролює частину Донеччини, заявило про намір провести «місцеві вибори» на окупованій бойовиками території Донеччини 18 жовтня, а угруповання «ЛНР» на захопленій ним частині Луганщини – 1 листопада.

Раніше сьогодні представник угруповання «ЛНР» на переговорах у Мінську Владислав Дейнего заявив про можливість відкладення «виборів» на контрольованих бойовиками територіях – на 21 лютого 2016 року. Проте згодом представник угруповання «ДНР» Денис Пушилін заявив, що пропозиція про проведення «місцевих виборів» 21 лютого стосується наступного етапу «виборчого процесу» на Донбасі, а перший етап їхніх «виборів» все-таки відбудеться 18 жовтня.

Україна неодноразово застерігала сепаратистів від проведення будь-яких «виборів» на окупованих територіях, називаючи це зривом Мінських домовленостей. Згідно з Мінськими угодами, вибори на цих територіях можуть відбутися лише згідно з українським законодавством.

XS
SM
MD
LG