Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 03:47

У Дніпропетровську відкрили перше кримінальне провадження за перешкоджання журналістові під час виборів – «Опора»


У Дніпропетровську відкрили перше кримінальне провадження за перешкоджання журналістові, спостерігачеві «Опори» під час виборів, заявили в місцевому осередку громадської мережі «Опора».

За інформацією «Опори», кримінальне провадження за фактом інциденту з їхнім представником, який стався у приміщенні Дніпропетровської міської виборчої комісії ще наприкінці вересня, розпочав Кіровський райвідділ міліції Дніпропетровська. Відомості про злочин внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Як розповіли в «Опорі», 26 вересня Дніпропетровська міська виборча комісія на своєму засіданні, про яке не було повідомлено заздалегідь, реєструвала кандидатом на посаду міського голови Олександра Вілкула. Журналістові видання «Точка опори», спостерігачеві «Опори» Сергієві Федьку вдалось потрапити на це засідання, однак із приміщення його виштовхали двоє невідомих із автоматами.

За словами Сергія Федька, інцидент стався після того, як він розпочав відеозйомку засідання комісії: представники комісії звернулися до нього і попросили представитись, коли він це зробив і продовжив знімати, комісія попросила залишити приміщення. Коли він відмовився, представник комісії вийшов у коридор і повернувся вже з двома автоматниками.

Як заявив Федько, його силою виштовхали із зали засідань, забравши посвідчення журналіста та телефон. Він одразу зателефонував до міліції. Пізніше автоматники повернули журналістові посвідчення та пошкоджений телефон, однак із нього були видалені всі відео та фото.

Як зазначив Федько, учасники інциденту – озброєні автоматами люди в камуфляжному одязі з великим написом «Січеслав» на спині – відмовлялися представлятись і показувати посвідчення.

Водночас у міській виборчій комісії оприлюднили своє бачення інциденту. Там повідомили, що представник «Опори», прийшовши на засідання, не зареєструвався, одразу почав відеозйомку і ходив у приміщенні, чим заважав роботі комісії.

На інтерактивній мапі передвиборчих порушень обласного управління міліції інцидент із журналістом 26 вересня позначений, однак сказано, що журналіст «проводив вiдеозйомку на мобільний телефон» і «категорично відмовився» залишити приміщення.

XS
SM
MD
LG