Доступність посилання

ТОП новини

Що може і чого не може Україна в Раді безпеки ООН


Голосування за обрання нових непостійних членів Ради безпеки ООН, Нью-Йорк, 15 жовтня 2015 року
Голосування за обрання нових непостійних членів Ради безпеки ООН, Нью-Йорк, 15 жовтня 2015 року

Якими є можливості та обмеження України у ролі непостійного члена Ради безпеки ООН

Із 1 січня Україна на два роки отримала повноваження непостійного члена Ради безпеки ООН, наймогутнішого органу ключової міжнародної організації. Результати таємного голосування у Нью-Йорку показують, що 177 країн проголосували «за». Президент Петро Порошенко заявив, що голосування за Україну є голосом «на підтримку державного суверенітету, політичної незалежності та соборності України».

Статус члена Ради безпеки ООН дає Україні певні повноваження, зокрема скликати засідання, пропонувати питання порядку денного. Але будь-які рішення Ради безпеки ООН можуть блокувати своїм вето п’ять постійних членів органу: Великобританія, Китай, Франція, США та Росія.

За історію існування ООН Україна вже тричі була непостійним членом Ради безпеки. Міністр закордонних справ Павло Клімкін у кулуарах ООН подякував за підтримку України.

«Україна зараз розуміє цінність миру. Тепер, у боротьбі проти російської агресії, Україна розуміє сутність статуту Організації Об’єднаних Націй. І через це ми пишаємося виявом такої підтримки України. Це ілюструє солідарність світу з Україною», – сказав Павло Клімкін.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG