Доступність посилання

ТОП новини

Standard & Poor’s підвищило рейтинг України


Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s підвищило рейтинги України завдяки завершенню реструктуризації українського боргу.

Як повідомило агентство, суверенні рейтинги України за зобов’язаннями в іноземній валюті, і короткострокові, і довгострокові, підвищені з рівня SD («вибірковий дефолт») до рівня B–/B; цей рівень все ще є «високо спекулятивним», але все ж дає можливість залучати деякі закордонні запозичення, хоча не з провідних західних інвестиційних фондів.

Підставою стало те, що 14 жовтня Україна завершила процедуру кризової реструктуризації свого зовнішнього комерційного боргу, повідомило агентство.

Це підвищення рейтингу відображає те, що уряд України поступово втілює реформи, що підтримують бюджетну, фінансову й економічну стабільність, а також бере до уваги поліпшення деяких зовнішніх показників України, зокрема, зростання валютних резервів, мовиться в повідомленні.

Крім того, Standard & Poor’s також підвищило рейтинги України за зобов’язаннями в національній валюті – з рівня CCC+/C до позначки B–/B.

Це агентство раніше, 25 вересня, дало Україні суверенний рейтинг «вибіркового дефолту» через те, що домовленість Києва з кредиторами передбачала 20-відсоткове скорочення основної суми боргу.

Іще одне з трьох провідних рейтингових агентств, Fitch Ratings, 6 жовтня знизило рейтинг України до рівня «часткового дефолту» через те, що Київ пропустив сплату за єврооблігаціями на суму 500 мільйонів доларів. Але й це агентство тоді заявляло, що очікує на швидке розв’язання суперечливих питань із кредиторами, тому невдовзі теж може підвищити кредитний рейтинг України.

XS
SM
MD
LG