Доступність посилання

ТОП новини

«Русский мир» знову згадують у Москві


Демонстрація з нагоди Дня національної єдності в Москві 4 листопада 2015 року

Росія консолідує діаспору і готується використати її ще раз?

Напередодні російського національного свята, Дня народної єдності, в Росії знову згадали про призабутий вже «русский мир». В офіційному органі «Россійская газета» міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров нагадав, що підтримка цього проекту залишається пріоритетом зовнішньої політики країни. І робитиметься це всіма доступними способами. У цьому контексті російські офіційні особи знову згадували про «співгромадян» на території сусідніх держав, України та країн Балтії.

«Русскій мір» знову згадують у Москві
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Після завершення активної фази війни з Україною на Донбасі, проект «Новоросія», чи згадки про «русский мир» стали лунати рідше. Але з наближенням Дня народної єдності, який відзначають 4 листопада, офіційні особи в Кремлі вирішили нагадати, що воєнна невдача не означала, буцімто проект вирішили поховати. Виступаючи на сторінках «Россійской газети», міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров називав підтримку «русского мира» «безумовним зовнішньополітичним пріоритетом Росії».

Ми будемо і надалі енергійно відстоювати права співвітчизників, використовуючи для цього весь арсенал наявних засобів
Сергій Лавров

«Як неодноразово підтверджував президент Володимир Путін, ми будемо і надалі енергійно відстоювати права співвітчизників, використовуючи для цього весь арсенал наявних засобів, передбачених міжнародним правом. За минулі роки вдалося підняти нашу роботу на цьому напрямку на принципово новий рівень, в тісному контакті з представниками зарубіжних громад сформувати ефективні механізми співпраці», – мовиться у програмній статті шефа російської дипломатії.

Політична карикатура Олексія Кустовського
Політична карикатура Олексія Кустовського

У зв’язку з цим коментатор Радіо Свобода Браян Вітмор зауважує, що ні російськомовні українці не піддалися на цей проект, ані навіть найближчий союзник – Білорусь президента Александра Лукашенка не була зацікавлена у цьому імперському проекті Росії.

«Але цього тижня ми будемо чути знову і знову про «русский мир». Лише минулого тижня заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін заявив, що Росія не дозволить жодної дискримінації етнічних росіян за кордоном. Карасін особливо виділив дискримінацію росіян в Україні та країнах Балтії», – нагадує коментатор Радіо Свобода.

Росія зможе використати свою діаспору для того, щоб створити нові проблеми у світі
Брайян Вітмор

На думку Браяна Вітмора, відродження ідеї «русского мира» відбувається напередодні святкування Дня єдності Росії та Всесвітнього конгресу російських співвітчизників, як називають у Москві етнічних росіян, що живуть в різних країнах світу.

«Лавров вважає, що російська діаспора має відіграти важливу роль у консолідації «русского мира». Але також вона може дати певне розуміння того, де Росія зможе використати свою діаспору для того, щоб створити нові проблеми у світі», – вважає оглядач Радіо Свобода Браян Вітмор.

  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG