Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 08:45

Росіяни найбільше ненавидять США, але втікають саме туди


На російських сувенірах і товарах широкого вжитку часто використовують зображення Володимира Путіна і Барака Обами

Втеча до США – найбільша за останні 20 років

Сполучені Штати стабільно займають перше місце серед ворогів Росії. Росіяни різко негативно ставляться до західного способу життя з його культом толерантності, але дедалі більше мешканців Росії хочуть жити саме в Америці. Про це свідчать не лише дані опитування незалежних російських соціологів, але і кількість поданих заявок на надання прилуку, яка цього року виросла на 50%. В Америці шукають прихистку люди, яким стає важче жити в Росії у зв’язку з погіршенням політичного клімату.

Росіяни найбільше ненавидять США, але втікають саме туди
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Кількість нових клопотань про надання притулку в США росіянами досягла свого найвищого рівня за більш ніж два десятиліття. Російські громадяни подали 1 454 нових клопотань про надання притулку в 2015 фінансовому році, що закінчився 30 вересня. Це означає 50-відсотковий приріст у порівнянні з попереднім роком і зростання більш ніж у два рази в порівнянні з 2012 роком, коли президент Росії Володимир Путін повернувся в Кремль після чотирирічного перебування на посту прем’єр-міністра. Такі дані Радіо Свобода отримало від Міністерства внутрішньої безпеки США на основі закону США про свободу інформації.

В одній заяві про надання притулку може йтися про кількох людей, наприклад, включати дружину, чоловіка або дітей заявника. У даних, отриманих Радіо Свобода, не вказані мотиви заявників, які шукають притулку.

У США імміграційні адвокати висловили припущення, що таке стійке зростання швидше за все частково обумовлене втечею з Росії представників сексуальних меншин після того, як Путін підписав закон 2013 року, що забороняє поширення серед неповнолітніх «пропаганди нетрадиційних сексуальних відносин». Західні уряди засудили закон як дискримінаційний, а групи із захисту прав людини вважають, що завдяки цьому закону створена атмосфера безкарності для тих, хто здійснює акти насильства щодо геїв.

В Росії є багато екстремістів, які займаються тим, що я б назвав «соціальною чисткою»
Аарон Морріс

В інтерв’ю Радіо Свобода нью-йоркський адвокат Аарон Морріс говорить, російські геї бояться за своє життя і за життя свої близьких. «На жаль, в Росії є багато екстремістів, які займаються тим, що я б назвав «соціальною чисткою». Ми чули багато від людей, які мали родини, чи задумувалися про те, щоб завести родину, і в них були великі побоювання щодо того, що це може означати для них, як для одностатевих родин в Росії», – говорить адвокат.

Але представники сексуальних меншин не єдині, кому в нинішній Росії може загрожувати фізична розправа. За неофіційними даними юристів, які працюють з росіянами – шукачами притулку, різке збільшення цього року кількості останніх також може бути пов’язане зі зростанням числа росіян, які стверджують, що вони є жертвами політичних переслідувань і погроз або переслідування з боку корумпованих чиновників. Адвокати, з якими говорив кореспондент Радіо Свобода в Нью Йорку, сказали, що надходить дедалі більша кількість запитів від росіян через їхню опозицію до політики і дій Путіна, в тому числі щодо анексії Криму минулого року.

Хтось був або інформатором, або не виконав наказу
Ісмаїл Шахтахінський

Окремою і великою категорією росіян, які шукають притулку в Америці, є бізнесмени або люди, які стали свідками економічних злочинів представників влади. Про це Радіо Свобода розповів віденський адвокат Ісмаїл Шахтахінський, який працює з заявниками з Росії. «Я насамперед розглядаю справи, де хтось був або інформатором, або не виконав наказу. Це були люди, залучені до бізнесу, або такі, що просто собі жили своїм звичайним життям, але опинилися в неправильному місці в неправильний час. Їх, наприклад, могли викликати на допит і змусити давати неправдиві свідчення. Буває, що уряд намагається порушити справу проти когось, зібрати доказові матеріали, використовуючи багато підробних свідчень. Таких випадків стає дедалі більше», – розповідає адвокат.

Згідно з даними імміграційних органів США, 1994 року росіяни подали понад 17 тисяч заявок на надання притулку в США, понад 6 тисяч з них було задоволено. Крім США, популярними серед російських шукачів притулку є Німеччина, Франція, Польща та Швеція.

  • 16x9 Image

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG