Доступність посилання

ТОП новини
22 Лютий 2019, Київ 18:00

Не поступайтесь параноїкам з Кремля – британський експерт


Президент Росії Володимир Путін

Едвард Лукас: «Справді, в Україні не все гаразд – але ніхто і не очікував, що проблем не буде. Той факт, що вона виживає – це вже перемога»

Захід не повинен беззастережно сприймати заяви Росії про загрозу, яку остання вбачає у розширенні НАТО чи ЄС, адже кремлівський режим уражений параноєю. Таку думку озвучив відомий британський політичний оглядач Едвард Лукас на сайті вашингтонського Центру аналізу європейської політики (CEPA).

У статті, присвяченій критиці аргументів деяких західних експертів – про те, що криза в Україні та нинішня агресивна міжнародна політика Кремля стали наслідком порушення нібито наданих Росії гарантій з боку Заходу – Лукас наголошує, що прийняття російської точки зору на події призвело б до фактичного укладання нових Ялтинських угод.

«Дійсно, сама Росія, а не Захід має право визначати, що саме становить загрозу Росії, але нічого не поробиш із тим, що російський режим колишніх КДБ-шників страждає на параною», – пише Лукас.

Дослідник також відповів на аргументи про занепад України в останні роки.

«Справді, в Україні не все гаразд – але ніхто і не очікував, що проблем не буде. Той факт, що вона виживає – це вже перемога. Україна зменшила залежність від російського газу, зробила перші кроки до залагодження безладу у фінансовій сфері та провела парламентські вибори, на яких, на відміну від російських, переможці не були відомі заздалегідь. Попереду багато викликів, але це будуть виклики країні, яка дала відсіч загрозі самому своєму існуванню та об’єдналась як ніколи раніше в своїй історії», – переконаний Едвард Лукас.

Відомий журналіст також похвалив українців за проявлену силу, зазначивши, що хоча українці очевидно невдоволені владою, вони не хочуть бути керованими з Кремля або ж кремлівськими ставлениками.

«Захід також проявив силу, але, на мою думку – недостатню. Ми можемо зробити більше, а саме: блокувати корупційні кошти, виведені з Росії, посилити військову співпрацю та протидіяти пропаганді», – вважає Лукас.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG