Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 21:38

Після Парижа про Україну можуть «забути», і це в інтересах Росії – західні експерти


Володимир Путін і Барак Обама в кулуарах саміту «Великої двадцятки» в Анталії, 16 листопада 2015 року

«Москва очевидно сподівається досягнути угоди щодо співпраці по Сирії, яка у свою чергу потягне за собою полегшення санкцій проти Росії, накладених через кризу в Україні»

Терористичні напади у Парижі можуть підштовхнути країни Заходу до зближення з Росією задля знищення терористичного угруповання «Ісламська держава» та спільного попередження міжнародних терактів. Це, в свою чергу, може відкрити двері до зняття із Росії санкцій, пов’язаних з її агресією проти України. На це звертає увагу ряд міжнародних оглядачів та безпекових експертів зі США та Європи.

Росія вийшла із міжнародної ізоляції, пов’язаної з кризою в Україні, та змінила статус країни-вигнанця на статус ключового партнера у боротьбі проти міжнародного тероризму – про це у понеділок пише впливове видання Bloomberg, коментуючи події на саміті «Великої двадцятки» у Туреччині.

«Теракти «Ісламської держави» перебувають у центрі уваги цілого світу і дали провідним державам відчуття спільної мети», – так у Bloomberg резюмують нову політичну філософію, яка стала підвалинами для півгодинної зустрічі Путіна та Барака Обами у ході саміту у неділю.

І хоча за результатами розмови президентів, і у США і у Москві заявили про відсутність угод про спільні дії проти ІДІЛ (Путін у понеділок заявив, що США відкинули таку пропозицію, а прес-служба Білого дому повідомила, що у ході розмови із Путіним Барак Обама, серед іншого, наполягав на дотриманні Росією забов’язань щодо вирішення кризи в Україні – ред.), західні ЗМІ та експерти мають достатньо підстав говорити про те, що попереду може бути радикальна зміна ставлення Заходу щодо Москви.

На це може вказувати сигнал із самої Франції, яка після трагедії у столиці країни та негайних рішучих військових дій проти «Ісламської держави» у Сирії сприймається як неформальний лідер у протидії міжнародному тероризму.

Таким сигналом може бути заява президента країни Франсуа Олланда, який сказав, що у найближчі дні планує особисто обговорити із президентом Росії Путіним та президентом США Бараком Обамою спільні дії проти «Ісламської держави».

По-новому на співпрацю із Путіним дивляться і у США – вважає Олександр Маркардт, кореспондент американського Ей-Бі-Сі.

«Мені здається, що у США зростає переконання, що ефективно боротися проти «Ісламської держави» можна лише спільними силами», – твітував журналіст.

А впливове видання The Wall Street Journal взагалі опублікувало аналітичний матеріал із промовистою назвою «Напади у Парижі відкривають шлях до перегляду Західної геополітики». Головні тези матеріалу такі:

- теракти у Парижі відвертають увагу від агресивної антизахідної політики Росії останніх років та її агресії проти України;

- Росія (яка веде військову кампанію у Сирії) зуміла представити себе як рішучого партнера у боротьбі проти тероризму з досить реалістичним планом дій і примусити світ забути або призабути про її агресивну політику останніх років;

- навіть наполегливе бажання Москви залишити при владі у Сирії Асада тепер, можливо, не викликатиме на Заході настільки радикальних заперечень.

Якщо Захід наважиться вирішувати кризу у Сирії разом з Москвою, Україна може виявитись розмінною монетою – натякають у виданні. «Москва очевидно сподівається досягнути угоди щодо співпраці по Сирії, яка у свою чергу потягне за собою полегшення санкцій проти Росії, накладених через кризу в Україні, – пише видання. – Досі європейські чиновники відкидали будь-яку ймовірність такого розміну».

Між тим, цілий ряд міжнародних експертів застерегли Захід від зміни ставлення до режиму Путіна. «Спроба укласти союз із Путіним заради перемоги над «Ісламською державою» – це все одно, що спробувати заразитись раком, щоб перемогти нежить. Путін підтримує терор, Іран, Асада і хоче посилити наплив біженців до Європи», – емоційно заявив російський опозиційний політик та екс-чемпіон світу із шахів Гарі Каспаров.

«Перепрошую, але фактор Путіна мене лякає. Як можна об’єднатись усім світом проти ІДІЛ, а не заради підтримки України?», – запитує у своєму приватному Twitter Джордан Слопі, експерт-міжнародник, представник штабу спеціальних операцій НАТО у Вашингтоні (NSHQ).

«Огидно бачити, як Олланд та Обама по суті прийняли дивну аналогію Путіна про те, що війна проти «Ісламської держави» це те саме, що війна проти нацизму. Кремль успішно накинув світу свій сценарій», – пише американський безпековий експерт Джон Шиндлер.

Він нагадує: «Справді, Москва воювала проти нацистів, але спочатку була їх союзником, а після війни на 45 років поглинула Східну Європу».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG