Доступність посилання

ТОП новини

Столичний ЦУМ: за фасадом у Ахметова («СХЕМИ» | ВИПУСК №65)


Також у випуску: «Схеми» проаналізували, чим цікавляться депутати у своїх запитах до органів влади

Столичний ЦУМ: за фасадом у Ахметова

Столичний Центральний Універмаг – а простіше ЦУМ – єдина архітектурна пам’ятка на Хрещатику, яка пережила Другу світову війну. У 2011 році будівлю викупив олігарх, колишній соратник Віктора Януковича Рінат Ахметов, його компанія «Еста Холдинг» розпочала масштабну реконструкцію, що триває й досі.

Та в журналістів програми «Схеми» виникли запитання щодо законності деяких нових конструкцій ЦУМу. Це не історія про велику корупцію – це історія про те, як через потурання з боку колишньої і теперішньої влади Київ безповоротно змінюється. І часто не в кращий бік.

Розслідування Анастасії Іванцової.


Про що запитують депутати

Депутатські запити – це серйозний інструмент у розпорядженні народного депутата України. Це письмова вимога нардепа до іншого державного органу надати офіційну відповідь стосовно того чи іншого питання або ж проблеми конкретного громадянина чи підприємства, яке звернулось до депутата. Цю вимогу не можна проігнорувати. Раніше було складно перевірити, чи не зловживають цим правом депутати у власних цілях.

Тепер база даних депутатських запитів є у відкритому доступі. Наш журналіст Сергій Андрушко виявив немало персональних інтересів, які мають відображення у їхніх запитах.

 • Зображення 16x9

  Сергій Андрушко

  Сергій Андрушко – журналіст проєкту розслідувань Радіо Свобода «Схеми» з 2014 року. Журналіст, документаліст, один із засновників інтернет-телебачення в Україні Hromadske.TV 

  Автор фільму-розслідування «Віра», присвяченого пам’яті продюсерки та журналістки Віри Гирич, яка загинула 28 квітня 2022 року в Києві внаслідок влучання російської ракети у багатоквартирний будинок, у якому вона мешкала ( у 2023 році матеріал став одним із фіналістів у категорії «Документальне розслідування» конкурсу Асоціації міжнародного мовлення (AIB). 

  За участю Сергія Андрушка зняті документальний альманах «Відкритий доступ» та документальний фільм «Пост Майдан»

  Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну робив розслідування щодо воєнних злочинів, зокрема, встановлення усіх загиблих під російською окупацією на прикладі одного села – Андріївки Бучанського району, що на Київщині.   

  Висвітлював процес переатестації суддів, прокурорів, проведення конкурсів на високі державні посади.

  Спікер Форуму «Право на доступ до публічної інформації. 10 років свободи та викликів» щодо кращих практик застосування журналістами Закону України «Про доступ до публічної інформації».

  Нагороди:

  «Найкраще подання резонансного матеріалу» конкурсу «Честь професії-2017»;
  «Найкраще ТБ-розслідування» конкурсу розслідувань імені Героя Небесної сотні Василя Сергієнка (2019);
  Переможець польсько-українського конкурсу Асоціації польських журналістів SDP (2015); 
  Лауреат премії «Телетріумф» у номінації «Репортер» (2010).

  Закінчив з відзнакою магістратуру Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 

  Працював журналістом на Українському Радіо та радіо «Континент» 

  Кар'єру на телебаченні розпочав у 2000 році на посаді журналіста телеканалу «СТБ». 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG