Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 00:57

США готують «п’ятирічку» підтримки українського села


Ілюстративне фото

В економічній сфері американський уряд у наступні п’ять років зосередиться на підтримці дрібних фермерських господарств в Україні

Родинні ферми замість агрохолдингів. В Україні ухвалили нову стратегію розвитку сільського господарства на 2015-2020 роки, де ставку зроблено на дрібного сільгоспвиробника. Про свою готовність допомогти із втіленням цієї стратегії та підтримати мале фермерство в Україні заявляє Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Йдеться про компанії, що мають річний оборот не більше одного мільйона доларів США і обробляють до трьох тисяч гектарів землі. Такі дрібні та середні агровиробники є становим хребтом сільського господарства у розвинутих країнах
Джон Пеннел

«USAID та інші міжнародні донори надаватимуть найбільшу підтримку малим та середнім виробникам сільськогосподарської продукції в Україні, – каже заступник директора місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові Джон Пеннел. – Йдеться про компанії, що мають річний оборот не більше одного мільйона доларів США і обробляють до трьох тисяч гектарів землі. Саме такі дрібні та середні агровиробники є становим хребтом сільського господарства у розвинутих країнах: Сполучених Штатах, Канаді, країнах ЄС. Ми переконані, що для України перспектива так само полягає у розвитку малого фермерства, і саме на його підтримці необхідно зосередитись».

Експерти агентства наголошують: селянські одноосібні господарства України мають величезний нереалізований потенціал. Вже нині вони виробляють майже половину всієї сільськогосподарської продукції, а озброєні ресурсами – нагодують країну і світ. Доступ до кредитів – одна з програм Агентства США з міжнародного розвитку, що успішно реалізується в Україні.

Ми змогли довести, що дрібні фермери – це насправді сумлінні клієнти, потенційний ресурс прибутку для кредитних спілок
Джон Пеннел

«Ми допомагаємо селянам вийти на кредитні спілки, щоб вони не боялися позичати дрібним фермерським господарствам. Ми змогли довести, що дрібні фермери – це насправді сумлінні клієнти, потенційний ресурс прибутку для кредитних спілок. Вони справно виплачують надані їм позички і отримують можливість за рахунок таких необхідних їм кредитів придбати техніку, розширити виробництво, створити робочі місця», – зазначає Джон Пеннел.

Крім кредитів, агентство полегшує малим виробникам доступ до передових технологій, допомагає збудувати ланцюжки доданої вартості, оформити сертифікати на свою продукцію. Модельні цехи і демонстраційні поля, профінансовані на американські урядові гранти, засвідчують: маючи підтримку на старті дрібний український аграрій здатен швидко піднятися і підняти за собою добробут громади.

Нова стратегія з акцентом на дрібному фермері зустрічає протидію великих гравців, які звикли контролювати агроринок.

«Звичайно, для тих, хто в минулому мав свої вузькі, корисливі інтереси в сільському господарстві і хоче зберегти цей стан справ надалі, – для них наша політика є викликом. Проте ми віримо, і наші українські колеги вірять, що в кінцевому підсумку від подолання застарілих моделей виграє кожен громадянин і вся країна», – резюмує заступник директора місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові Джон Пеннел.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG