Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 05:47

Поліція Харкова запустила онлайн-сервіс для жертв і свідків злочинів


@Shutterstock

«Кожне повідомлення на сайті автоматично переправляється на службу 102»

Харків – Харківська поліція закликає свідків ДТП, жертв злочинців звертатися по допомогу правоохоронців через спеціальний сайт. Творці веб-порталу твердять, що такий ресурс в Україні є нині унікальним, хоча на Заході – це поширений інтернет-сервіс. Будь-який харків’янин віднині може не лише зателефонувати за номером 102, а й безкоштовно відправити смс-повідомлення чи зайти на сайт https://police.kh.ua і надати інформацію про вчинення злочину або звернутися за допомогою. Недолік сайту, на думку експертів з інформаційних технологій, полягає в тому, що правоохоронець – модератор порталу сам вирішує, чи вносити надані громадянами дані. На Заході такої модерації немає.

Поліція Харкова запустила онлайн-сервіс для жертв і свідків злочинів
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Рolice.kh.ua – на адресу нового сайту поліції за місяць надійшло понад сімсот повідомлень для термінового реагування патрульної служби та решти управлінь правоохоронців. Розповідає начальник управління інформаційного забезпечення головного управління національної поліції Харківської області Дмитро Узлов.

Якщо інформація містить ознаки злочину або потребує термінового втручання, то на місце пригоди одразу направляється патруль
Дмитро Узлов

«У нас кожне повідомлення на сайті автоматично переправляється на службу 102. Якщо інформація містить ознаки злочину або потребує термінового втручання патрульної служби, то 102 одразу переправляє відомості далі до служби нарядів і на місце пригоди одразу направляється патруль», – зазначив один із розробників сайту Дмитро Узлов.

У Харкові через Інтернет повідомляють про злочин
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:38 0:00

Інтерфейс сайту – інтерактивна мапа

Сайт має інтерактивну мапу харківської області. Користувачу сервісу пропонують комп’ютерною мишкою поставити спеціальний маркер на мапі, себто точку, де він зараз перебуває, і одразу описати, що трапилося: автодорожня аварія, крадіжка, бійка чи серйозніша подія. Своє повідомлення користувач сайту може підкріпити фото або відеозаписом, зробленим на місці надзвичайної ситуації. Спеціальний черговий в кол-центрі 102 після швидкої обробки інформації має передати її для реагування. Представники поліції Харківщини переконують, що на оформлення скарги потрібні лічені хвилини: в окремому вікні потрібно вибрати тип події – хуліганські дії, бійку, крадіжку тощо. Для достовірності вказати час події, адресу і додати короткий опис. Допис обов’язково підтверджується повним ім’ям, прізвищем очевидця і номером телефону. Інформація про подію, яку описала людина в реальному часі, з’явиться на карті сайту, тільки без особистих даних.

Так виглядає головна сторінка веб-сервісу харківської поліції
Так виглядає головна сторінка веб-сервісу харківської поліції

«Частина інформації на маркері буде обезособлена, але для поліції буде видно всю інформацію, тобто ім’я, по батькові, прізвище людини-відправника, номер його телефону для того, щоб можна було зв’язатися з ним і уточнити якісь дані. Окрім цього, на телефон, який залишила людина, приходить спеціальний код-підтвердження і він має так само відправити підтвердження. Тільки після цього повідомлення користувача сайту потрапляє до нашої бази. Також ми зробили захист від дурнів, спаму тощо», – каже розробник Дмитро Узлов.

На електронній карті сайту поліції харків’янин може знайти адресу свого районного дільничного і дізнатися, як звати інспектора. Ще тут показані адреси житлових будинків, закріплені за конкретним дільничним інспектором. Окрім самої інтерактивної мапи, на сайті police.kh.ua є й інші сервіси: оприлюднюють список зниклих харків’ян або розшукуваних злочинців. Тут можна зробити запит на отримання довідки про несудимість. А інформація про криміногенну ситуацію в районах може стати в пригоді як ріелторам, так і покупцям квартир. Також батькам, які визначаються – чи можна дитину самостійно відпускати увечері до музичної школи чи спортивної секції.

Сайт може посприяти зниженню латентної злочинності – правозахисник

За розвитком поки що єдиного сервісного електронного сервісу поліції стежать і експерти харківського Інституту соціальних досліджень, серед інтересів яких якраз є моніторинг стану довіри населення до правоохоронних органів. Експерт інституту Андрій Черноусов каже: колись доводилося тільки мріяти про сайт поліції, який би присвячувався людям, а не офіціозу правоохоронців.

«Якщо ця система буде працювати повноцінно, як за кордоном, то це корисна річ. Такий сайт визначає райони концентрації здійснення злочинів, наприклад, ми можемо говорити, що в тому чи іншому місці, районі характерне скоєння такого-то виду злочинів: пограбувань, крадіжок тощо. Інша справа, що люди мають повідомляти про ті злочини, навіть у тому випадку, коли вони не хочуть офіційної процедури. Такі механізми можуть посприяти зниженню латентної злочинності», – певен експерт Андрій Черноусов.

Якщо ця система буде працювати повноцінно, як за кордоном, то це корисна річ. А тут як завжди виходить в Україні: ми хочемо щось добре зробити, але щоб на сто відсотків кероване і під тотальним контролем поліції
Андрій Черноусов

Водночас він висловив і критику на адресу розробників веб-порталу: сайт розробили за принципом поліцейського контролю інформації про злочини. Тобто правоохоронець – модератор порталу, сам вирішує, чи вносити надану громадянами інформацію.

«За кордоном в окремих країнах люди можуть самі розміщувати дані про злочини та правопорушення, у нас – ні. Вони можуть тільки написати повідомлення адміністратору сайту, а він на власний розсуд внесе його або не внесе на сайт. За кордоном це більш спільний сервіс, а тут як завжди виходить в Україні: ми хочемо щось добре зробити, але щоб на сто відсотків кероване і під тотальним контролем поліції», – аналізує сайт Андрій Черноусов.

У харківській поліції розповідають, що новий веб-портал створювали у позаробочий час на ентузіазмі фахівців інформаційних технологій правоохоронного відомства. А коли сайт вивели на тестування, до поліцейських програмістів долучилися з порадами і критикою харківські айтішники. Один із творців проекту Дмитро Узлов каже, що новий сайт поліції ще розширюватиметься і удосконалюватиметься – як технічно, так і змістовно.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG