Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 07:22

Російський газ Україні замінять солома, вітер і сонце?


Сонячна електростанція неподалік Сімферополя, Крим, березень 2014 року

Зелена енергетика допоможе українцям зекономити гроші і зробить країну енергонезалежною

Центр столиці України, Майдан незалежності. Волонтери-екологи розповідають перехожим про сонячні батареї. Для звичайних українців це все ще екзотика. «Ми хочемо показати людям, що це реально, що це можна використовувати в Україні, що це може бути вигідно», – каже волонтер Максим Бабаєв. Люди цікавляться, але висловлюють сумніви: «Перспективно, але дуже дорого. І, наскільки я зрозумів, не дуже надійно», – поділився враженнями один з перехожих.

Ірина Хитрик з Національного екологічного центру розповідає киянам, як бути енергоощадними. «Завдання нашої акції – розказати киянам і гостям міста про заходи енергоефективності, енергозбереження, про свідоме споживання природних ресурсів», – зазначила вона.

Це те, що допоможе Україні вийти з енергетичної кризи
Марія Сторчило

Такі акції – частина зусиль екологів у боротьбі зі змінами клімату. Волонтери намагаються донести до громадян, що глобальне потепління – це не тільки айсберги, які тануть в Антарктиді. Аномальні спеки, потужні буревії, катастрофічні повені не рідкість і в Україні. «Боротьба зі змінами клімату – це не лише додатковий тягар для країни, а це крок на шляху до енергонезалежності. Утеплення будинків, розвиток громадського транспорту замість автівок – це те, що допоможе Україні вийти з енергетичної кризи», – пояснює експерт з питань зміни клімату Марія Сторчило.

Якщо це працює в Чехії, у Сполучених Штатах, то чому нереально в Україні?
Сергій Соломаха

Прикладів застосування альтернативних та відновлюваних джерел енергії поки що мало. Це справа рук ентузіастів або пілотні проекти за гроші спонсорів. Восени цього року в районному центрі на Полтавщині Миргороді встановили першу в Україні котельню, що замість газу працює на соломі. Обігріває цілий мікрорайон: школу, дитсадок і кілька житлових будинків. Не шкодить довкіллю й економить місцевому бюджету мільйони гривень. «Якщо це працює в Чехії, у Сполучених Штатах, то чому нереально в Україні? Нехай це перша ластівка, але перспектива є, однозначно», – зазначає міський голова Миргорода Сергій Соломаха.

А маленьке село Северинівка на Вінничині стало першим в країні і поки що єдиним енергонезалежним. Тут використовують енергію сонця, вітру і тепло земних надр. «Це пілотний проект. Тобто проект. Який повинен надихнути, повести, показати, і дати можливість можновладцям зрозуміти, що сюди треба вкладати», – каже експерт з питань теплопостачання Анатолій Колієнко.

Ми зберегли спеціальні тарифи для «зеленої» енергетики
Михайло Бно-Айріян

Боротьба зі зміною клімату поки що не стала пріоритетом країни, але економічні проблеми та воєнний конфлікт з головним постачальником газу Росією змушує економити енергоресурси і розвивати альтернативну енергетику. «Ми зберегли спеціальні тарифи для «зеленої» енергетики. Я думаю, що це ключовий крок уряду і міністерства. Ми кажемо: вкладайте гроші й отримуйте свою дохідність», – говорить представник Міненерговугілля Михайло Бно-Айріян.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG