Доступність посилання

ТОП новини

Депутат Микола Мартиненко заявив, що складає повноваження


Микола Мартиненко, архівне фото
Микола Мартиненко, архівне фото

Народний депутат Микола Мартиненко (фракція «Народного фронту», що входить до урядової коаліції) заявив, що вирішив скласти мандат.

Виступаючи в ефірі передачі «Свобода слова» на телеканалі «ICTV», він заявив, що таким чином хоче відвернути удари, що йдуть і по ньому особисто, і по уряду і владі загалом.

«Я ухвалюю рішення про складання депутатських повноважень і таким чином добровільно відмовляюся від депутатського імунітету… Я прошу і звертаюся з цієї трибуни до голови Верховної Ради, до регламентного комітету, до членів коаліції, до всіх депутатів, щоб це рішення було проголосоване вже наступного сесійного тижня», – сказав Мартиненко.

Він додав, що «сам буде працювати» над тим, щоб за складання ним повноважень проголосували хоча б мінімально необхідні 226 депутатів.

Відео: Телеканал ICTV

Скандали навколо Миколи Мартиненка спалахнули після того, як народний депутат Сергій Лещенко заявив про корупційні звинувачення проти народнофронтівця у Швейцарії – за словами Лещенка, там Мартиненка звинувачують у хабарництві й відмиванні грошей, а саме в отриманні 30 мільйонів франків на банківські рахунки в цій країні від чеської фірми «Шкода – Ядерне машинобудування» (Škoda JS), яка отримала підряд від української державної компанії «Енергоатом» – що її, як стверджують, Мартиненко неофіційно контролює. Крім того, стало відомо і про слідство в цій самій справі щодо Мартиненка в Чехії. Сам депутат ці звинувачення відкидає й називає їх нісенітницею й маніпуляцією.

XS
SM
MD
LG