Доступність посилання

ТОП новини
20 Лютий 2019, Київ 19:13

Саакашвілі навмисне звинувачує Яценюка під час візиту Байдена – експерти


Голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі (ліворуч) та прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк (праворуч)

У тому, що Міхеїл Саакашвілі звинувачує оточення Арсенія Яценюка в корупції, аналітики побачили прем’єрські амбіції самого керівника Одещини

Київ – «Понад п’ять мільярдів доларів на рік виводять з України за корупційними схемами люди з оточення прем’єра Арсенія Яценюка» – з такими звинуваченнями виступає колишній президент Грузії, а нині керівник Одеської області, Міхеїл Саакашвілі. В Національному антикорупційному бюро України запевнили, що вже перевіряють заяви очільника Одеської облдержадміністрації. А серед політтехнологів поширеною є думка, що Саакашвілі атакує Яценюка саме під час візиту до Києва віце-президента США Джозефа Байдена, і уникає критикувати оточення президента Петра Порошенка, тому, що сам має на меті очолити уряд після парламентських виборів. Недержавні експерти, натомість, визнають, що нині найбільші фінансові потоки контролюють як люди Яценюка, так і люди Порошенка.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:04:05 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

П’ять мільярдів доларів упродовж року вивели з української економіки через корупційні схеми, заявляє керівник Одеської області та колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі.

«Давайте пройдемося по прізвищах. Рінат Ахметов – заробляє за рахунок занижених тарифів на транспортування залізної руди та інших вантажів. Навіть в Росії воно коштує більше. Заробляє – за рахунок «Укрзалізниці» понад два мільярди доларів на рік. Ділиться і з минулими, і з колишніми. Далі: гірничо-збагачувальні комбінати, Одеський припортовий завод, «Нафтогаз» та НАК «Енергоатом» – тут фінансові потоки контролює Микола Мартиненко, народний депутат – я сподіваюся, вже колишній. Хто за ці та інші схеми відповідає? Я не знаю. В нормальних країнах за це відповідає прем’єр-міністр», – звинувачує Саакашвілі.


Окрім того, у корупційних схемах Саакашвілі звинувачує керівництво НБУ. Микола Мартиненко раніше називав звинувачення щодо нього замовними. Арсеній Яценюк – на останні закиди Саакашвілі наразі офіційно не відреагував.

Очільник Одещини називає конкретні суми та підприємства, через які їх виводили з України. Наслідком подібних корупційних схем є падіння економіки. Тому зростання, яке здатне зміцнити міжнародні позиції України, не зможе розпочатися без подолання корупції, прогнозує колишній грузинський президент.

Артем Ситник
Артем Ситник

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявляє, що за результатами антикорупційного форуму, який напередодні провів в Одесі Міхеїл Саакашвілі, буде проведена нарада в антикорупційному бюро. Так, на форумі в Одесі був присутній заступник голови Антикорупційного бюро Гізо Углава.

Повідомлення в засобах масової інформації, виступи на громадських заходах є однією з підстав для внесення даних в Єдиний державний реєстр досудових розслідувань
Артем Ситник

«Було оголошено дуже багато фактів. В принципі, повідомлення в засобах масової інформації, виступи на таких громадських заходах є однією з підстав для внесення даних в Єдиний державний реєстр досудових розслідувань. Деякі факти, про які було сказано, в нас вже є напрацювання щодо фактів, вони також будуть вноситися в реєстр», – наголосив Ситник.

За його словами, на нараді 7 грудня бюро має обговорити отриману інформацію та розробити план дій.

При цьому, наголосив Ситник, в Антикорупційному бюро не хочуть «втопити себе у величезній кількості проваджень», що може статися через недостатню кількість прокурорів.

Наразі в антикорупційній прокуратурі призначені троє прокурорів, що є недостатнім для ведення проваджень, зазначив Ситник.

Саакашвілі цілить саме в Яценюка і уникає звинувачень проти Порошенка – експерти

Міхеїл Саакашвілі свідомо не називає всі ланки корупційних схем та зосереджується на корупції в оточенні прем’єра, пояснює дії керівника Одеської області експерт «Реанімаційного пакету реформ» з протидії корупції Олександр Левінов.

Ніхто не вигороджує прем’єра: відомо, що фінансові потоки та впливи поділені між групами прем’єра та президента. Але в діях Саакашвілі бачимо певну однобокість
Олександр Левінов

«Чому мова йшла тільки про оточення Яценюка, а не про інших осіб, які, за даними низки розслідувань, причетні до корупційних оборудок, наприклад, з оточення Порошенка? І чому не лише Саакашвілі, а й інші політики дружно критикують Яценюка напередодні візиту Джозефа Байдена? Ці питання свідчать про певну однобокість. Ніхто не вигороджує прем’єра: відомо, що фінансові потоки та впливи поділені між групами прем’єра та президента. Але в діях Саакашвілі бачимо певну однобокість», – наголошує аналітик. На його думку, якщо звинувачення щодо прем’єра виявляться бездоказовими – він, імовірно, оскаржуватиме їх у суді.

Тарас Березовець
Тарас Березовець

Саакашвілі не має іншого вибору, як збільшувати ставки в українській політиці, й для цього він обрав саме час приїзду віце-президента США до України, так пояснює логіку дій колишнього грузинського президента політтехнолог Тарас Березовець.

«Свої антикорупційні заяви Саакашвілі абсолютно свідомо зробив напередодні візиту віце-президента США Байдена. Екс-президент Грузії вже не має громадянства Грузії – отже, в нього спалені всі мости. І він не приховує амбіцій, які має намір реалізувати в Україні. Але йому заважає дефіцит підтримки в парламенті та власної політсили. Хоча вже є окремі прихильні до нього депутати, які можуть в неї увійти. Тому він має намір діяти через довгострокові парламентські вибори, які мають відбутися у 2016 році – в цьому вже не сумніваються і на Банковій, і в парламенті», – наголошує політтехнолог. На його думку, звинувачення в бік Яценюка є наслідком претензій Саакашвілі на посаду прем’єра. Ігоря Кононенка та інших бізнесменів з оточення президента він не називав, бо наразі не має наміру сваритися з Порошенком, припускає Березовець.

Тарас Чорновіл
Тарас Чорновіл

Частина експертів, тим часом, припускає, що фінансові потоки в заявах Саакашвілі є заниженими, а перелік корупціонерів – дуже неповним. Про це , зокрема, говорить колишній народний депутат Тарас Чорновіл.

За його словами, схеми, які змалював Міхеїл Саакашвілі, достатньо вагомі, та їх треба серйозно досліджувати. Інша річ, що деякі цифри можуть бути досить поверховими, тому що вирахувати, скільки витікає з України коштів через корупційні схеми, досить складно без реальних слідчих дій. Але схеми і прізвища не можуть бути вичерпним списком, бо згадують лише кількох людей, які, так би мовити, перебувають «на верхівці цього айсберга», підсумовує Чорновіл.

  • 16x9 Image

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG