Доступність посилання

ТОП новини

Відсутність корупції – головна вимога американських медиків, які у Львові безкоштовно оперують дітей з важкими травмами


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

У Львівську дитячу обласну лікарню приїхали американські медики, щоб допомогти дітям з важкими травмами

Львів – Десять років тому світ був вражений вчинком маленької дівчинки Насті Овчар, яка з вогню врятувала молодшу сестричку, а сама отримала 85% опіків. Дівчинку оперували і лікували американські медики бостонської лікарні Shriners. Медики цієї клініки цими днями у Львові обрали 147 діток з усієї України з важкими травмами і оперуватимуть їх разом з львівськими колегами. 8 грудня вони проведуть перші 10 операцій.

У Львівську дитячу обласну лікарню «Охматдит» приїхали шість лікарів і дві медсестри з трьох медичних закладів США. До них на огляд зголосились батьки 350 дітей з тяжкими побутовими травмами. Медики обрали 147 дітей з різних українських регіонів, зокрема дітлахів українських бійців, а також дітей із зони АТО, які отримали осколкові поранення.

Це велика справа і перевага – приїхати сюди і допомогти Україні у важку хвилину, допомогти дітям цієї країни
Геннадій Фузайлов

«Я думаю, що це велика справа і перевага – приїхати сюди і допомогти Україні у важку хвилину, допомогти дітям цієї країни. Ідея була така –спробувати напрацювати механізм співпраці, не гнатись за кількістю, а гнатись за якістю. За яким принципом вибирали? Розглядали кожну історію пацієнта, фотографії, кому можемо допомогти, старались нікому не відмовляти», – розповів ініціатор проекту, лікар бостонської лікарні Shriners Геннадій Фузайлов, який вже не один раз бував у Львові і рятує українських дітей з важкими травмами безкоштовно. Лікар родом з Узбекситану, лікарську освіту здобув у США.

Для батьків допомога американських медиків – дарунок

Більшість дітей, яких обрали медики, потребують пластичних операцій, які для батьків просто були нереальні. Сина Дмитра Колегіна з Миколаївської області – Дениса, покусав собака, майже знявши дитині скальп. «Я гуляв з дівчинкою і в неї у подвір’ї це сталося», розповідає хлопчик.

Рідні і друзі збирали гроші, щоб допомогти родині врятувати дитину. Запрошення приїхати на огляд до американських фахівців для сім’ї стало дарунком долі. «Лікарі кажуть еспандери (спеціальний еластичний балончик – ред.) вживлятимуть, весь процес буде до трьох місяців».

Денис Колегін очікує на операцію
Денис Колегін очікує на операцію

Отримала шанс відновити рухи руками, виправити шрами від опіків на обличчі та шиї також 18- річна Оксана з Рівненщини. Дівчинка отримала 40% опіків у 2004 році. «Я полізла до сірників і вони спалахнули. Я лежала у різних лікарнях, робили мені операції, була в реанімації. Я сподіваюсь, що все буде добре зараз після операції», – каже Оксана.

«Нам подзвонили, щоб ми приїхали на консультацію. Вона просила Бога, щоб потрапити сюди. У мене двоє студентів, я сама їх виховую, два року тому помер чоловік. Дуже складно», – говорить крізь сльози мама Оксани, Тетяна.

Не змогли б оплатити пластичну операцію для прийомного сина Іванка і чернівчани. «Це сталося у тій сім’ї, коли був з рідною мамою, був на сільській печі, звідки впав в окріп, миска стояла внизу. Йому було близько трьох років. Одяг у лікарні зняли зі шкірою. Після цього випадку, ми трьох дітей з цієї родини взяли у прийомну сім’ю до себе. Нам дають надію, що вушко йому виправлять, вживлять еспандери під шкіру, щоб волосся мав», – каже батько Віктор Мораро.

Іванко з Чернівців отримав шанс на зцілення
Іванко з Чернівців отримав шанс на зцілення

10 операцій за день

Щодня американські медики разом із колегами з трьох львівських шпиталів оперуватимуть 10 дітей, з сьомої години ранку до 17-ої. Далі огляд наступних пацієнтів і підготовка до чергових операцій. Цього тижня прооперують 40 дітей. Кількох повезуть на лікування у США, зокрема дитину зі складним сколіозом. Протягом восьми місяців американські медики завдяки допомозі різних організацій, відправили у Львів близько двох з половиною тонн медикаментів та інструментів, необхідних для операцій.

Були побоювання в американських медиків, що хтось з українських лікарів захоче взяти з батьків гроші
Микола Кулеба

«Однією з умов приїзду лікарів, як сказав Геннадій Фузайлов, щоб не було корупції. Були побоювання в американських медиків, що хтось з українських лікарів захоче взяти з батьків гроші», – зауважив Радіо Свобода Микола Кулеба, уповноважений президента України з прав дитини.

«Всі пацієнти попереджені і знають, що операції – безкоштовні. Ми приїхали сюди не наживатись, ми всі це робимо поза нашими звичними обов’язками, як волонтери», – говорить Геннадій Фузайлов.

Згідно з офіційною статистикою, щороку в Україні в середньому травмується близько 270 тисяч дітей, з них 170 тисяч це побутові травми. 200 дітлахів вмирає через невчасну чи неякісну медичну допомогу, через травми несумісні із життям. Тому співпраця з американськими колегами підвищить фаховий рівень львівських медиків, а діти отримали надію на цілковите одужання.

  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG