Доступність посилання

ТОП новини

Чи вистачить місцевого бюджету для оплати пільг учасникам АТО?


У жовтні учасники АТО збиралися у Києві на всеукраїнський форум (©Shutterstock)
У жовтні учасники АТО збиралися у Києві на всеукраїнський форум (©Shutterstock)

Учасники АТО вимагають пільги з місцевого бюджету. Влада обіцяє виконати всі вимоги

Суми – У Сумах учасники АТО вимагають необмеженого безоплатного проїзду в громадському транспорті, надання квартир та безкоштовного харчування для своїх дітей в освітніх закладах за рахунок місцевого бюджету. Депутати та міський голова Сум обіцяють виконати їхні вимоги. Проте не всі сумчани підтримують такий розподіл міських грошей.

Чи вистачить місцевого бюджету для оплати пільг учасникам АТО?
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

«Нам що, маршрутки підривати, ламати їх, бити, чи що?! Рішенням сесії міської ради надати безкоштовний проїзд в міському транспорті. Без обмежень! Для учасників бойових дій», – заявив голова «Спілки ветеранів АТО Сумщини» Володимир Лаврик.

Це одна з вимог сумських учасників АТО, з якими вони прийшли на сесію міськради. Крім того військові вимагали у депутатів надання земельних ділянок для будівництва багатоквартирних будинків та безкоштовне харчування у школах та дитсадках для своїх дітей.

Під час обговорення цих питань вимоги переросли у накази. «Питання щодо можливості виділення коштів»… «Ні, Олександре Миколайовичу! Не можливості, а виділення коштів! І, будь ласка, чітко і зрозуміло – коли буде ця адресна допомога?!» – виправив міського голову Сум Володимир Лаврик.

Чи правильні пріоритети?

Така риторика військових не сподобалась присутньому на засіданні громадському активісту Михайлу Чопову. Хлопець вважає, що в теперішніх умовах, як економічних, так і соціальних, пріоритетом має бути забезпечення бійців на передовій, поранених та родин загиблих.

Невже ці хлопці вважають, що зараз першочергово треба надавати кошти їм на квартири, на пільги, а не тим хлопцям, які зараз сидять в тих самих окопах?
Михайло Чопов

«Невже ці хлопці вважають, що зараз першочергово треба надавати кошти їм на квартири, на пільги, а не тим хлопцям, які зараз сидять в тих самих окопах, в яких вони сиділи 2-3 місяці тому?!» – говорить Чопов.

Він припускає, що депутати не зможуть виконати усі вимоги ветеранів АТО за рахунок місцевого бюджету, а якщо і спробують, то включно для «піару» і запобігання суспільному невдоволенню. «Зараз будуть казати все, що завгодно, аби вони були спокійні, мовчали і не створювали галасу», – каже Михайло.

Депутати ж одразу ухвалили надання 17,5 гектарів землі для учасників АТО, в тому числі і під багатоквартирне будівництво. Проте наразі невідомо, коли і хто проводитиме роботи.

«Ми тільки зараз шукаємо проекти, програми, забудовників. І чекаємо кошти від державного бюджету», – говорить міський голова Сум Олександр Лисенко.

«Це буде адекватна економія»

Щодо безкоштовного харчування дітей міський голова запевняє – вже внесені відповідні пропозиції до проекту сумського бюджету на 2016 рік в розмірі 800 тисяч гривень. Говорить, побоювання сумчан щодо нестачі коштів на інші галузі – безпідставні. Головне – правильно економити.

На даний момент ми бачимо, де можна зекономити для того, щоб надати їм цю допомогу. Це буде адекватна економія
Олександр Лисенко

«На 2016 рік ця допомога 100% буде. Як в подальшому ми ще не знаємо, яка буде економічна ситуація. На даний момент ми бачимо, де можна зекономити для того, щоб надати їм цю допомогу. Це буде адекватна економія, ми не економимо там, де неможливо», – каже Олександр Лисенко.

А от щодо необмеженого безкоштовного проїзду в громадському транспорті наразі нічого невідомо – міський голова Сум говорить, що веде переговори з перевізниками, більшість з яких приватні. Місцевому бюджету це коштуватиме близько 4 мільйонів гривень на рік.

На найближчій сесії міськради 11 грудня депутати не планують розглядати ці питання. Тож чи виконають сумські депутати вимоги військових стане відомо після ухвалення міського бюджету на 2016 рік. Обіцяють це зробити до 25 грудня.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG