Доступність посилання

ТОП новини
21 Січень 2019, Київ 16:30

На мітинги треба виходити, коли вичерпані всі правові можливості – Купрій


Під Міністерством внутрішніх справ відбувся мітинг проти переатестації міліціонерів, Київ, 13 грудня 2015 року

Суспільство не знає як призначалися атестаційні комісії – заступник голови профільного парламентського комітету про протести колишніх міліціонерів

Київ – Керівництво МВС саме спровокувало «міліцейські протести», не обговоривши з громадськістю призначення складу атестаційних комісій, вважає перший заступник голови парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віталій Купрій. І радить протестувальникам не виходити на вулиці, а йти зі своїми позовами до суду. В ефірі Радіо Свобода народний депутат Віталій Купрій висловив своє бачення ситуації.

На мітинги треба виходити, коли вичерпані всі правові можливості – Купрій
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:05:05 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
Віталій Купрій
Віталій Купрій

Необхідно зробити так, щоб мінімізувати вплив політики в питаннях атестації

– По-перше, я виступаю за масштабне оновлення правоохоронних органів. Зокрема треба брати людей, які не мають досвіду роботи. Має бути створена дійсно нова система, яка працюватиме для людей. Але коли перші кроки в реформі зроблено неправильно – тоді виникають питання. Проблема з мітингами була закладена як вибухівка сповільненої дії вже законодавством. Коли заступниця міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе двічі приходила до нас в комітет, я постійно порушував питання формування поліцейських атестаційних комісій. Що необхідно зробити так, щоб мінімізувати вплив політики в питаннях атестації, прийняття чи звільнення з посад, а також ввести туди представників громадянського суспільства, але за зрозумілими процедурами, щоб люди обговорили склад комісій.

– Колишні правоохоронці якраз і нарікають, що в складі атестаційних комісій якісь активісти автомайдану, це їх і дратує.

Ми пропонували створити систему, коли громадянське суспільство матиме вплив на ці комісії

– Я думаю, що громадськість не знає і ніхто не знає, як вони призначалися, за якими критеріями і квотами. Але ми пропонували створити систему, коли громадянське суспільство матиме вплив на ці комісії. Зараз більшість сформована і підпорядкована міністру внутрішніх справ, скажімо так, політизована більшість. Ми з народним депутатом Ігорем Луценком вносили законодавчі ініціативи, але вони були категорично відхилені. Більше того, Володимир Гройсман (голова Верховної Ради – ред.) порушив регламент, не поставивши їх на голосування, на обговорення. МВС йшло напролом, як бульдозер. Вони тягнули цей законопроект, тому зараз виникають такі питання. Оскільки ці проблеми вже не нові, уже були конкурси детективів в НАБУ, атестація у прокуратурі, до мене часто зверталися зі скаргами про незаконність, порушення під час проведення цих конкурсів-атестацій. Тож тим, хто не пройшов атестацію, зі свого боку я би порекомендував таке: зібрати фактаж і в першу чергу звертатися до суду, тому що в позовній заяві згідно з процедурою, згідно з логічним викладенням фактів і буде видно правову перспективу одразу, чи можна захистити права, чи ні. А от мітинг – це уже коли не працює такий захист.

– Але на цьому тлі ми бачимо досить різкі заяви неприйняття з боку керівництва МВС. Як ви оцінюєте в цій ситуації позицію МВС?

– Треба було прослуховуватися до того, що кажуть. Ми на комітеті про це попереджали ще півроку тому. Тепер давайте вирішуйте самі. Одна сторона буде так використовувати прогалини в законодавстві, інша по-іншому буде казати.

– Переатестація зараз відбувається в Києві і Київській області. На вашу думку, коли цей процес охопить всю Україну чи можливий своєрідний міліцейський майдан?

Я думаю, Арсену Авакову треба зробити висновки і збільшити прозорість роботи наступних комісій

– Мені б дуже не хотілося, щоб таке відбулося і тому зараз, дійсно, поки не пізно треба пояснити – як сформувались такі комісії, чи є представники громадянського суспільства, про яких всі кажуть, чи є вони авторитетними. Ми, наприклад, очікували, що там будуть адвокати, правозахисники, які розуміються на цих проблемах. Я думаю, Арсену Авакову (міністру внутрішніх справ – ред.) треба зробити висновки і збільшити прозорість роботи наступних комісій.

  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG