Доступність посилання

ТОП новини

Аваков та Яценюк завадили Саакашвілі подолати корупцію в Одесі – Гербст


Джон Гербст, фото 2005 року
Джон Гербст, фото 2005 року

«Зусиллям Саакашвілі у сфері реформування митниці завадив прем’єр-міністр Яценюк. І це великий провал Яценюка» – колишній посол США в Україні Джон Гербст

Екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі схильний до авторитаризму, проте на посаді голови Одеської ОДА він сумлінно намагається побороти корупцію; втім дії голови уряду України Арсенія Яценюка та голови МВС Арсена Авакова позбавили його ключових інструментів для виконання цього завдання. Про це інтерв’ю грузинській службі «Голосу Америки» розповів Джон Гербст, директор Євразійського центру в аналітичному центрі Atlantic Council (США), колишній посол США в Україні.

За словами Гербста, скандал за участі Саакашвілі, Авакова та Яценюка під час засідання Ради реформ «показує, що в українській політиці дуже сильно проглядається елемент незрілості, у тому числі і на високому рівні».

«Я не є великим фанатом президента Саакашвілі. Я думаю, США ставились до нього надто м’яко, коли він був при владі у Грузії. Я думаю, він схильний до авторитаризму. Це моя критика на адресу пана Саакашвілі», – заявив Гербст.

При цьому експерт зазначив, що у Грузії Саакашвілі запровадив реальні реформи, чим він відрізняється від колишнього українського президента Віктора Ющенка.

Саакашвілі, на відміну від Ющенка, запровадив у Грузії реальні реформи
Джон Гербст

«В той же час він був більш важливою та більш позитивною політичною фігурою історично, ніж чоловік, якого я добре знав, президент України Ющенко. Тому що Саакашвілі, на відміну від Ющенка, запровадив у Грузії реальні реформи, попри ті негативні аспекти його діяльності, про які я згадав вище», – розповів Гербст.

Джон Гербст висловив переконання, що Саакашвілі на посаді керівника області «намагається робити хорошу роботу», але йому «перешкоджають високопоставлені особи в Києві».

«Зусиллям Саакашвілі заважали у сфері реформування митниці, завадив прем’єр-міністр Яценюк. І це великий провал Яценюка», – заявив експерт.

Саакашвілі хотів перебрати контроль над митницею, щоб започаткувати некорумповані методи роботи, а прем’єр Яценюк згорнув його спробу
Джон Гербст

«Митниця в Одесі – це діра, це смердючий абсцес у політичному організмі України. Саакашвілі хотів перебрати контроль над митницею, щоб започаткувати нормальні методи роботи, некорумповані методи, а прем’єр Яценюк згорнув його спробу під приводом, що, мовляв, діяльність митниці знаходиться у сфері контролю уряду, і що реформувати треба усю митницю, не лише однієї області. Це розумна бюрократична відповідь. Але результатом цього став надзвичайно серйозний удар по реформах. І Яценюк заслуговує на гостру критику за це», – уточнив суть своїх претензій до голови уряду України Джон Гербст.

«У випадку пана Авакова було ще щось, що намагався зробити пан Саакашвілі, що завдало би значного удару по корупції в Одесі. Він взяв на роботу висококваліфікованого начальника поліції з Грузії. Традиційно обласний начальник поліції має 6-8 секторів відповідальності, один з яких – боротьба з корупцією. Пан Аваков забрав у начальника поліції в Одесі інструменти боротьби із корупцією. Це позбавило пана Саакашвілі можливості боротись із корупцією в його області. І звісно, це прямо суперечить принципу, який використовував пан Яценюк, щоб зупинити реформу митниці в Одесі», – деталізував свої претензії до Арсена Авакова колишній посол США в Україні.

«Тобто два високопосадовці у Києві уможливили корупцію в Одесі. Це ганьба», – резюмував Гербст.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG