Доступність посилання

ТОП новини
17 Листопад 2018, Київ 23:07

Те, що Путін назвав «персоналом» на Донбасі, ми називаємо солдатами – Столтенберґ


Президент України Петро Порошенко (ліворуч) та генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ під час прес-конференції у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі. 17 грудня 2015 року

Порошенко в НАТО анонсував на п’ятницю позитивний «безвізовий звіт»

Брюссель – Керівник НАТО Єнс Столтенберґ – після зустрічі з президентом України в Брюсселі – пообіцяв продовжувати й нарощувати двосторонню співпрацю. Водночас, на його думку, зміни мають іти далі не тільки задля України, а й задля європейської безпеки. Тим часом, у штаб-квартирі НАТО Петро Порошенко зробив заяву, що у нього немає сумнівів у тому, що саме у п’ятницю, 18 грудня, Україна отримає позитивний звіт ЄС щодо виконання плану дій для безвізового режиму.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Напруження на Донбасі свідчить про можливість відновлення боїв, каже керівник НАТО Єнс Столтенберґ. Він наголосив, що підтримка та постачання російської військової допомоги на Донбас не припиняється.

«Росія несе особливу відповідальність за ситуацію в Україні, – зазначає генсекретар НАТО. – Те, що Путін сьогодні назвав «персоналом, який проводить воєнну діяльність», нормальними словами називають «солдатами».

Росія відповідальна щодо повного виконання мінських угод, відведення важкого озброєння, військових
Єнс Столтенберґ

«Росія відповідальна щодо повного виконання мінських угод, відведення важкого озброєння, військових і, звичайно, повної поваги до припинення вогню. Повне втілення «мінська» – це єдиний шлях мирного вирішення кризи на сході України», – зауважив Столтенберґ, якого український президент Петро Порошенко кілька разів протягом виступу перед журналістами називав близьким другом.

«Безвізовий звіт» Єврокомісія оголосить у п’ятницю – Порошенко

Петро Порошенко підтверджує участь України у Варшавському саміті НАТО та наміри продовжувати й поглиблювати двосторонню співпрацю з Північноатлантичним альянсом, щоб досягти поставленої мети: «До 2020 року досягти цілковитої взаємосумісності українських та натовських збройних сил».

Президент України Петро Порошенко (праворуч) та командувач військами НАТО в Європі Філіп Брідлав у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі. 17 грудня 2015 року
Президент України Петро Порошенко (праворуч) та командувач військами НАТО в Європі Філіп Брідлав у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі. 17 грудня 2015 року

Водночас, поміж розмов щодо військового співробітництва «вигулькнула» й тема безвізового режиму.

«Є чутки, що нібито дискусія (довкола віз) має продовжуватися… Ні, я для того приїхав до Брюсселя, щоби в перебігу відвертого діалогу ми зняли всі перешкоди, щоб завтра було оголошене важливе рішення, що Україна виконала критерії плану дій з лібералізації візового режиму», – анонсував Петро Порошенко.

Це перший відчутний результат співпраці з Євросоюзом, і Україна продовжуватиме системні реформи, обіцяє Порошенко, бо, каже він, «наші успіхи на цьому шляху – єдина гарантія якнайшвидшого впровадження скасування віз».

Я шукаю прозорості та довіри, та переконаний, що українці мене підтримують у здійсненні реформ
Петро Порошенко

У, так би мовити, «домашній» українській сфері, де наростають розбіжності, а останніми днями сталися гучні скандали, президент обіцяє докласти зусиль, щоб «зберегти єдність держави» та політичної коаліції.

«Я шукаю прозорості та довіри, та переконаний, що українці мене підтримують у здійсненні реформ», – пояснює Порошенко.

НАТО й Україна підписали дорожню карту технічно-оборонної співпраці

Тим часом у військовій сфері, яка наразі є життєво важливою для України, на консультаціях з НАТО був підписаний план дій із технічного співробітництва у галузі оборони.

Президент України Петро Порошенко (ліворуч) та генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі. 17 грудня 2015 року
Президент України Петро Порошенко (ліворуч) та генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі. 17 грудня 2015 року
Ми плануємо підписати ще кілька документів, які спрямовані на підсилення обороноздатності України
Петро Порошенко

Серед пріоритетів цієї дорожньої карти – поліпшення можливостей Збройних сил, співпраця в галузі стандартизації та кодифікації, трансформація оборонної промисловості України, участь України в ініціативі смарт-оборони НАТО, поглиблення співпраці між НАТО й Україною у сфері оборонної науки і техніки та професійний розвиток українського персоналу, який бере участь в оборонно-технічній кооперації з альянсом.

«Ми плануємо підписати ще кілька документів, які спрямовані на підсилення обороноздатності України», – зазначив Порошенко, додаючи, що після реалізації всіх цих заходів Україна матиме суттєве зростання підтримки з боку Північноатлантичного альянсу.

На цю ж тему:

Політична карикатура Олексія Кустовського
Політична карикатура Олексія Кустовського

23.09.2015
Bellingcat знайшов 60 точок зі слідами перетину українського кордону російськими військами

За допомогою супутникових знімків зафіксували накатані військовою технікою колії, що ведуть в Україну далі
18.09.2015
Танки на Донбасі чітко видають російську присутність – звіт експертів

У США презентували звіт «Вторгнення під маскою: брудна війна Кремля в Україні» далі
13.10.2015
Літак рейсу MH17 збили з «Бука», але тих, хто стріляв, ще встановлюють

Це не була ракета з військового літака, як на це вказували представники Росії – голова Ради розслідувань із питань безпеки Нідерландів далі
08.10.2015
Нові докази причетності Росії до збиття MH17 передають слідству – Bellingcat

Громадянські розслідувачі кажуть, що з’ясовують дані конкретних людей, причетних до катастрофи далі
12.08.2015
Міжнародний трибунал над режимом Путіна за злочини проти України – головна мета активістів-розслідувачів

«OSINT-розвідка – це збір та аналіз інформації. Дані можуть слугувати доказами на майбутніх військових трибуналах» далі

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG