Доступність посилання

ТОП новини

У Раді депутатки працювали більш результативно, ніж колеги-чоловіки – «Опора»


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Депутатки Верховної Ради України за рік роботи проявили більшу результативність, ніж колеги-чоловіки за чотирма з п’яти критеріїв оцінки діяльності депутатів. Про це свідчить аналіз громадянської мережі «Опора».

За даними «Опори», депутатки були кращими за кількістю виступів, поданих законопроектів і депутатських запитів, рівнем відвідуваності та відповідальності у процесі голосування.

Зокрема депутатки частіше відвідують пленарні засідання парламенту, ніж чоловіки (83,4% проти 78,9% середньої відвідуваності).

За результатами аналізу «Опори», депутатки також значно активніші в законодавчій діяльності і частіше виступають у залі парламенту – за рік парламентської діяльності жінки зареєстрували 2314 законопроектів (17,45% від загальної кількості законопроектів), виступили 1232 рази (16,24%) і подали 524 депутатських запити (11,45%). Таким чином, у середньому на одну депутатку припадає 46 законопроектів та 24 виступи, а на одного депутата-чоловіка у середньому припадає – 30 законопроектів і 17 виступів. Однак депутатки підготували, з огляду на середній показник, менше запитів, ніж депутати-чоловіки: на одну депутатку припадає 10,5 запитів, на депутатів-чоловіків – 11.

Станом на листопад 2015 року найбільше жінок-депутаток у фракції «Блок Петра Порошенка» (16 депутаток), «Народний Фронт» (12 депутаток) та «Самопомочі» (8 депутаток). Фракція «Батьківщини» має 5 депутаток, «Опозиційний блок» – 3, фракція «Радикальної партії Олега Ляшка» – 3, позафракційними є Ганна Гопко, Оксана Сироїд та Ірина Суслова.

Наразі у Верховній Раді працює найбільша за всі роки незалежної України кількість жінок – 50 жінок, 12,01% від загальної кількості народних депутатів, у Раді першого скликання було лише 13 жінок.

XS
SM
MD
LG