Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко в Ізраїлі: два прориви, для України і для світу


Президент України Петро Порошенко (ліворуч) та президент Ізраїлю Реувен Рівлін. 22 грудня 2015 року
Президент України Петро Порошенко (ліворуч) та президент Ізраїлю Реувен Рівлін. 22 грудня 2015 року

Ізраїль підтримав цілісність України, Порошенко вибачився за колабораціоністів часів Другої світової війни

Президент України Петро Порошенко відвідує Ізраїль із офіційним візитом у час, коли Києву особливо необхідні союзники у світі. І в перебігу цього візиту, як кажуть ізраїльські оглядачі, пролунали дві визначні заяви, одна з яких дуже важлива для України, а інша для Ізраїлю й західного світу: ізраїльський керівник чи не вперше офіційно висловився на підтримку територіальної цілісності України, а Порошенко несподівано для ізраїльтян висловив вибачення за дії колабораціоністів проти євреїв у часи Другої світової.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Президент України Петро Порошенко в перебігу візиту до Ізраїлю, серед іншого, зустрівся з президентом і прем’єр-міністром цієї країни, з керівництвом парламентської опозиції, висловив зацікавленість у створенні українсько-ізраїльської зони вільної торгівлі, а також виступив із великою промовою в парламенті країни, Кнесеті. І цей візит відбувся дуже успішно, в атмосфері зацікавленості з боку ізраїльського суспільства та політичної еліти, в конструктивній і дружній атмосфері, – і це не просто штамп, вважає ізраїльський політолог В’ячеслав Ліхачов.

Президент України Петро Порошенко (ліворуч) та президент Ізраїлю Реувен Рівлін. 22 грудня 2015 року
Президент України Петро Порошенко (ліворуч) та президент Ізраїлю Реувен Рівлін. 22 грудня 2015 року

Як сказав він Радіо Свобода, в перебігу зустрічей президент України висловлював «дуже чіткі меседжі, які дуже добре сприймалися». Особливо ж політолог звертає увагу на слова Порошенка, яких від нього ніхто в Ізраїлі не чекав.

Ізраїльтяни оцінили несподіване вибачення

Мусимо пам’ятати й про негативні епізоди нашої історії, коли колабораціоністи, які були майже в усіх окупованих нацистами країнах Європи, допомагали нелюдам
Петро Порошенко

«Мусимо пам’ятати й про негативні епізоди нашої історії, коли колабораціоністи, які, на жаль, були майже в усіх окупованих нацистами країнах Європи, допомагали нелюдам у так званому «остаточному вирішенні єврейського питання».Як тільки постала незалежна Україна, її керівництво принесло вибачення за ті злочини, що були скоєні окремими українцями в роки Голокосту. Я, звичайно ж, поділяю таку позицію нашого першого президента Леоніда Кравчука. І роблю це в парламенті єврейської держави, перед обличчями дітей та онуків жертв Голокосту, людей, які пережили цю страшну трагедію єврейського народу, перед усіма громадянами вашої країни», – сказав Петро Порошенко, виступаючи в ізраїльському парламенті.

Ця заява відносно вибачення за злочини, які були скоєні також деякими українцями під час Голокосту, була дуже важлива, каже Ліхачов. «Це був такий показник європейської зрілості сучасної української влади, справжнього сучасного європейського розуміння проблематики прав меншин, прав людини взагалі, розуміння власної історії. Важливо, що це пролунало, і це було дуже позитивно сприйнято у Кнесеті і в ізраїльському суспільстві, судячи з тих відгуків і коментарів, які вже були з цього приводу», – каже оглядач.

Президент України Петро Порошенко та президент Ізраїлю Реувен Рівлін. 22 грудня 2015 року
Президент України Петро Порошенко та президент Ізраїлю Реувен Рівлін. 22 грудня 2015 року

Ізраїль чи не вперше підтримав цілісність України

Ліхачов додає, що для України в перебігу візиту теж пролунала дуже важлива заява – коли під час зустрічі у вівторок президентів України й Ізраїлю, за офіційним повідомленням, обидва «виступили за негайну деокупацію Криму і відновлення українського суверенітету на півострові».

Ізраїльська політична еліта відверто підтримала територіальну цілісність і державний суверенітет України в питанні Криму
В’ячеслав Ліхачов

«Це, напевно, було вперше, коли ізраїльська політична еліта відверто підтримала територіальну цілісність і державний суверенітет України в питанні Криму, бо до цього Ізраїль утримувався від офіційної оцінки окупації Криму, а вчора це пролунало», – каже ізраїльський політолог.

«Напевно, це було найважливішим, що помітили з офіційної частини візиту в українських медіа, а, на мій погляд, те, що сьогодні пролунало у Кнесеті, – це найважливіше, що пролунало як меседж і для Ізраїлю, і для всього західного сучасного світу», – наголосив В’ячеслав Ліхачов, оцінюючи візит президента України Петра Порошенка до Ізраїлю.

  • Зображення 16x9

    Сергій Драчук

    Почав співпрацю з Радіо Свобода з самого початку 1990-х, із 1992-го – постійно, спершу в Києві, з 1995-го – в штаб-квартирі в Празі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG