Доступність посилання

28 Травень 2017, Київ 11:51

Після реформ Нацгвардія зможе брати участь у міжнародних заходах на підтримку миру


На стандарти НАТО українських військових переведуть грузинські та ізраїльські ветерани

Протягом чотирьох місяців Національну гвардію України планують перевести на стандарти НАТО – спочатку реформувати структури управління і усі штаби, а потім підвищити якість підготовки особового складу. Займатися реформуванням гвардії будуть залучені спеціалісти, зокрема, з Ізраїлю і Грузії.

Змінювати Національну гвардію буде новостворений відділ стратегічного планування, куди увійшли закордонні спеціалісти і бойові офіцери. Зокрема, це активісти і волонтери проекту міжнародного співробітництва «Патріот». Проект почав роботу ще навесні і активно працював у зоні АТО – зокрема, тренував спецпризначенців МВС у Луганській області і добровольців у Києві.


Як говорить координатор проекту, а тепер співробітник Головного управління Національної гвардії Костянтин Паршин, фахівці проекту «Патріот», а тепер експерти Національної гвардії – бойові офіцери високого рангу.

«Протягом всього часу вони були на передовій, у бойових підрозділах. Разом із інструкторами нашого проекту вони готували бійців Збройних сил України, Національної гвардії і МВС безпосередньо в зоні АТО. Інструктори використовували в навчанні власний досвід, отриманий в АТО. Серед них є офіцери ізраїльської і грузинської армій», – наголосив Паршин.

Групу залучених експертів очолює грузинський бригадний генерал Георгій Каландадзе, екс-начальник Генштабу Збройних сил Грузії, також серед інструкторів є його екс-заступник Мераб Кікабідзе. Він також очолював прикордонну службу Грузії. Ще один грузин – Давід Макішвілі, екс-командир бригади спеціального призначення.

Без реформ підтримку заходу не буде – залучений експерт Національної гвардії

Реформування пройде у кілька етапів. Протягом наступних двох місяців буде реформований штаб і структура керування. Таке завдання перед експертами поставив виконувач обов’язків командувача Національної гвардії генерал-лейтенант Микола Балан. Протягом чотирьох місяців має бути перероблена система підготовки особового складу, говорить Паршин.

Одним із головних завдань є навчити командирів нижчої ланки ухвалювати власні рішення

«Під нову структуру керівництва потрібні офіцери із певними навичками. Усі офіцери мають розуміти, як діють їхні бійці, знати процедури, за якими вони діють в оперативних обставинах. Підрозділи нижчого рівня мають розуміти, як плануються операції, отже, одним із головних завдань є навчити командирів нижчої ланки ухвалювати власні рішення», – заявив Паршин.

Після реформ Нацгвардія зможе брати участь у міжнародних операціях на підтримку миру.

У нас є бойовий досвід з Іраку і Афганістану, де нами керували французи і англійці

«В майбутньому ви впевнені, що Міністерство оборони і Національна гвардія співпрацюватимуть зі структурами НАТО. Ми впевнені, що без цієї співпраці підтримки з боку партнерів не буде. У нас є бойовий досвід з Іраку і Афганістану, де нами керували французи і англійці. Почати треба з підготовки особового складу, і наш представник Мераб Кікабідзе вже створює структуру підготовки солдатів», – наголосив Георгій Каландадзе.

Було б логічно створювати легку бригаду в Збройних силах, але вони не ризикнули – волонтер

Серед реформ Національної гвардії – створення нової бригади легкої піхоти за стандартами НАТО. Тренування бригади триває щонайменше місяць, і їм допомагають не лише закордонні інструктори, а й українські волонтери – зокрема, ветеран аеророзвідки Юрій Касьянов. Деякі з його колег і друзів підписали контракти із Національною гвардією спеціально, щоб служити в цій бригаді.


Касьянов нагадує, що проведення антитерористичних операцій і взагалі наведення порядку на території країни є прямим обов’язком Нацгвардії. Тому проведення реформ за зразками НАТО і створення професійної бригади саме в лавах Нацгвардії – це логічний крок.

Цей підрозділ укомплектований добровольцями-професіоналами із добрим грошовим забезпеченням і мотивацією

«Командування Збройних сил України, зокрема Генеральний штаб, не ризикнули запустити цей проект, не ризикнули створювати зразкову бригаду. Цей підрозділ укомплектований добровольцями-професіоналами із добрим грошовим забезпеченням і мотивацією. Хоча логічно було б реформувати саме Збройні сили і створювати в їхніх лавах зразкові підрозділи, на які могла б орієнтуватися решта армії», – говорить Касьянов.


Раніше саме підрозділи Нацгвардії проходили навчання в американських інструкторів на Яворівському полігоні. Також на початку осені гвардійці отримали американські снайперські гвинтівки – унікальні для України.

У Генеральному штабі говорять, що створення легкої бригади дійсно дозволить Національній гвардії більш ефективно виконувати бойові завдання, але в Збройних силах завдання інші. За словами джерела Радіо Свобода, наразі Збройні сили України більше потребують механізованих і десантних бригад. Ба більше, окремі десантні бригади де-факто вже перетворилися на ударні підрозділи – в них є необхідна артилерія і танки, додає співрозмовник в Генштабі.

Проте наступного року глобальні реформи чекають і Збройні сили. Цього року відомство реформували частинами, але наступного року реформа буде комплексна, говорить керівник Офісу реформ Міністерства оборони Андрій Загороднюк. І відповідати за цю реформу буде саме цей офіс.

За словами міністра оборони Степана Полторака, це підкреслює один із головних принципів сучасної армії – цивільний контроль. Цього року цивільні спеціалісти вже працювали над поліпшенням логістики, медицини та інших сфер оборонного відомства.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG