Доступність посилання

ТОП новини

Світовий банк прогнозує зростання ВВП України


«Витрати на реструктуризацію банків та реформування держпідприємств – нові виклики перед фінансовим оздоровленням України», – звітує Світовий банк

Світовий банк прогнозує зростання ВВП України у 2016 році на 1%, і на 2% щороку у 2017-2018 роках. Про це йдеться у доповіді, опублікованій на сайті Світового банку.

«Українська економіка може трохи відродитись у 2016-2018 роках, при послабленні конфлікту на сході і продовженні прогресу програми реформ із МВФ», – повідомляє у звіті Світовий банк.

Українська економіка може трохи відродитись у 2016-2018 роках
Світовий банк

«Утім, хоча більшість українського боргу була реструктуризована, мораторій на виплату Росії посилює невизначеність навколо резолюції щодо боргової суперечки між країнами. Витрати на реструктуризацію банків та реформування державних підприємств можуть стати новими викликами перед фінансовим оздоровленням», – застерігають експерти.

Минулого року рівень української інфляції неодноразово тримався на рівні 50%, йдеться у доповіді. Загалом інфляція в Україні торік склала 12%.

Російська окупація Криму та напруга у відносинах між Києвом та Москвою вплинула загалом на економічну ситуацію у Європі та Центральній Азії – звітує Світовий банк. Міжнародні санкції щодо Росії та зниження цін на нафту значною мірою послабили впевненість інвесторів у цей регіон.

ВВП Росії у 2015 році впав на 3,8%. Економічний спад найбільш негативно позначився на економіках України, Вірменії, Молдови, Киргизстану, Таджикистану.

Утім, вже 2016 рік має виявитись для Росії кращим за попередній, спад ВВП прогнозується на рівні 0,7%. На 2017-2018 роки Світовий банк прогнозує Росії ріст ВВП в межах півтора відсотка щороку.

При цьому вказується, що рішення міжнародної спільноти зняти або запровадити нові санкції може вплинути на ці прогнози.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG