Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 15:35

На переговорах по Донбасу домовилися звільнити понад 50 полонених з обох сторін


Ілюстраційне фото. Обмін полоненими недалеко від Донецька. Листопад 2014 року

Також у Мінську знову домовилися про повне зупинення вогню, цього разу – від півночі 14 січня

У Мінську 13 січня відбулося перше у цьому році засідання Тристоронньої контактної групи із врегулювання конфлікту на Донбасі. У ньому взяли участь офіційні представники: від України – Леонід Кучма, Росії – Борис Гризлов та спецпредставник ОБСЄ посол Мартін Сайдік. Також до столиці Білорусі прибули представники угруповань «ДНР» і «ЛНР».


13 січня в Мінську знову домовилися про повне зупинення вогню на Донбасі, цього разу оголошення режиму тиші від півночі 14 січня, прив’язавши це рішення до «старого нового року». Це була ініціатива нового представника Росії у Тристоронній контактній групі Бориса Гризлова, Леонід Кучма від імені України його підтримав. Але певності, що цього разу рішення буде виконано, у представника ОБСЄ на перемовинах посла Мартіна Сайдіка не було, він дуже шкодував, що попередні домовленості про режим тиші, на які погодилися перед Новим роком, так і не було виконано, та констатував погіршення загальної атмосфери перемовин.

Мартін Сайдік
Мартін Сайдік

«Наша робота у Мінську ведеться на тлі двосторонніх відносин Росії та України, які погіршилися останнім часом. Це, на жаль, беззаперечний факт. І неможливо сказати, що цей факт не вливає на нашу роботу», – сказав Сайдік.

Він також повідомив, що у підгрупі з питань безпеки цього дня домовилися про пріоритетне розмінування 12 дільниць біля лінії зіткнення, причому на одній дільниці розмінування вже закінчено, але подальший прогрес неможливий без дотримання режиму тиші.

Переговори про вибори на Донбасі – без прогресу

Два дні поспіль у Мінську засідала підгрупа з політичних питань, вели переговори у справі особливого статусу окупованих районів Донбасу та виборів на цих територіях. Пошук рішення в політичній підгрупі триває.

За словами Мартіна Сайдіка, відбулося обговорення питання амністії та модальності проведення місцевих виборів на Донбасі, але рішення немає.

Українська позиція полягає в тому, що вибори на нині непідконтрольній Україні частині Донбасу повинні пройти за українськими законами, стандартами ОБСЄ та участі в них українських партій та ЗМІ, повідомила речниця Леоніда Кучми Дар’я Оліфер.

Обмін полоненими

А головне рішення, про яке домовилися у Мінську, – це обмін полоненими та заручниками. За ініціативою України та посла Сайдіка, сторони дійшли згоди найближчим часом звільнити понад 50 осіб з кожного боку – в першу чергу, поранених, важкохворих і жінок. При цьому конкретних цифр наразі не називають.

«Сторони зобов’язалися дати більш конкретну інформацію не пізніше, ніж наступного тижня. Я не можу повідомити подробиці, але я виходжу з того, що це не буде 25 на 25, і що це буде число менше зі сторони ОРДО (окремі райони Донецької області – ред.) і ОРЛО (окремі райони Луганської області – ред.) та більше зі сторони України», – повідомив посол Сайдік.

Наступне засідання Тристоронньої контактної груп має відбутися через тиждень, 20 січня.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG