Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 16:59

Політичну кризу лікують доопрацюванням коаліційної угоди 


©Shutterstock

У більшості хочуть визначити терміни та відповідальних за її виконання

Фракції парламентської більшості вирішили допрацювати коаліційну угоду. За словами ініціаторів такого рішення, необхідно уточнити терміни виконання пунктів угоди, а також визначити відповідальних. Експерти оцінюють ефективність такої ініціативи неоднозначно, зазначаючи, що причина політичної кризи полягає дещо в іншій площині.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Як зазначив голова фракції «Самопоміч» Олег Березюк, над доопрацюванням коаліційної угоди рада коаліції працюватиме щоденно. За його словами, загалом коаліційна угода написана добре, але її треба доповнити, визначивши сфери відповідальності за виконання. Цю ідею підтримали також у фракції «Блоку Петра Порошенка», зазначивши, що необхідно уточнити не лише відповідність а й терміни виконання пунктів угоди.

Доопрацювання угоди коаліційної може зробити більш ефективною роботу парламенту та уряду. Адже за умов, коли більшість політичних сил не зацікавлена у перевиборах, вони вимушені шукати вихід із кризової ситуації, в якій зараз опинилася влада.

Ніхто ні за що не відповідає, але всі багато говорять, як врятувати Україну
Євген Магда

«Треба уточнити, що виконано, а що не виконано, і хто винен у тому, що не виконано. Бо Верховна Рада після ухвалення бюджету місяць гуляла невідомо де. Це неприпустимо для роботи парламентарів у парламентсько-президентській республіці в умовах кризи. Ніхто ні за що не відповідає, але всі багато говорять, як врятувати Україну», – зазначає політичний експерт Євген Магда.

Ляшко припускає, що може повернутися в більшість

Натомість політолог Вікторія Подгорна вважає, що доопрацювання коаліційної угоди істотно не вплине на ситуацію. Адже причина політичної кризи полягає насамперед в міжособистісному конфлікті політичних а державних лідерів.

Існує прихований конфлікт особистостей між президентом і прем’єром. Просто, пам’ятаючи погану історію з Ющенком та Тимошенко, він не виноситься на поверхню
Вікторія Подгорна

«У нас ніколи документи не грають суттєвої ролі. У нас неформальні домовленості важать більше, ніж документи чи навіть закони іноді. У політичній сфері – так особливо. Думаю, проблема не у невиконанні пунктів угоди. Питання в іншому: існує прихований конфлікт особистостей між президентом і прем’єром. Просто, пам’ятаючи погану історію з Ющенком та Тимошенко, він не виноситься на поверхню», – зазначає вона.

Між тим, очільник фракції Радикальної партії Олег Ляшко не виключає переформатування парламентської більшості та повернення своєї фракції до її складу, хоча й не може сказати, про який саме новий формат йдеться.

«Які будуть фракції чи партії – це вирішують ті фракції та партії, які є в парламенті. Але ми не будемо в жодній коаліції з «Опозиційним блоком», – зазначає лідер радикалів.

Проте, формування нової коаліції в чинному парламенті є малоймовірним. Радше під прикриттям розмов про оновлення для чинної більшості шукають формат, який би дозволив їй працювати менш конфліктно і більш продуктивно. За словами Вікторії Подгорної, «триває пошук варіантів, як зберегти коаліцію, щоб не робити перевибори».

Експерти збігаються на думці, що ключовим питанням для розв’язання політичної кризи залишається переформатування уряду.

  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG