Доступність посилання

ТОП новини
21 Січень 2019, Київ 00:59

«Нові одесити» з Донбасу отримали мільйон гривень на власний бізнес


14 переселенців отримали мільйон гривень на реалізацію своїх бізнес-ідей
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

«Підтримали проекти тих підприємців, які хочуть лишитися в Одесі й бути українськими виробниками»

Виробництво паливних брикетів, створення дитячих настільних ігор, відкриття тренувального скеледрому, запуск служби таксі для людей з обмеженими можливостями – це лише кілька бізнес-ідей від переселенців, які реалізовують на Одещині. Таку можливість вони отримали завдяки участі у громадському проекті «Новий відлік», який орієнтований на підтримку малого та середнього бізнесу. Ця навчальна програма дає можливість людям, які були вимушені покинути свої домівки, розпочати власну справу з нуля на новому місці. На Одещині проживають близько 30 тисяч вимушено переміщених осіб.

«Нові одесити» з Донбасу отримали мільйон гривень на власний бізнес
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

В Одесі кілька десятків переселенців пройшли трьохмісячний курс занять від успішних підприємців і тренерів у рамках ініціативи «Новий відлік». Після завершення навчання 43 учасники представили власні проекти, з них 14 бізнес-ідей отримали фінансування.

Куратор проекту Анна Подопригора згадує: щоб охопити якомога більше зацікавлених у старті власного бізнесу переселенців, вони об’їздили всі центри зайнятості, спеціальні служби, волонтерські організації та місця компактного проживання вимушено переміщених осіб.

Люди не вірили у такі ініціативи після того, як вони повернулися із зони АТО. Їм здавалося це неймовірним
Анна Подопригора

«Довелося дуже довго розказувати, що ми дійсно будемо навчати і видавати грантові гроші на реалізацію бізнесу. В основному люди не вірили у такі ініціативи після того, як вони повернулися із зони АТО. Їм здавалося це неймовірним», – розповідає вона.

За словами Анни Подопригори, основна мета «Нового відліку» – дати людям заробляти, щоб вони могли залишитися і надалі тут жити. Організатори вже називають учасників проекту «новими одеситами».

«Ми підтримували ті проекти, які мають перспективу розвиватися, не сезонні, а тих підприємців, які хочуть тут лишитися і бути українськими виробниками», – наголошує куратор проекту.

Це навчання протягом декількох місяців від кращих бізнес-практиків
Євген Попов

Одним із донорів ініціативи став міжнародний фонд «Відродження». Представник організації Євген Попов стверджує, що вони мали на меті створити так званий бізнес-інкубатор.

«Це навчання протягом декількох місяців від кращих бізнес-практиків, саме практиків, котрі займаються прикладною діяльністю. І можуть у короткий термін навчити реалізувати свої бізнес-ідеї», – говорить він.

50 учасників проекту були працевлаштовані

Саме ці спеціалісти-практики і відбирали переможців. Загальна сума грантів в рамках проекту склала 1 мільйон гривень. Проте, за словами Євгена Попова, ті проекти, які не отримали грошей в рамках «Нового відліку», можуть бути дофінансовані приватним бізнесом чи іншими фондами. Адже перевага учасників проекту у тому, що вони вже розуміють, як працюють подібні бізнес-процеси.

Організатори також підкреслюють, що частина ініціативи була спрямована на пошук роботи для переселенців. У результаті понад 50 учасників проекту були працевлаштовані.

На думку одного з координаторів проекту Олександра Славського, в Одесі історично так склалося, що можливості для реалізації завжди були як для городян, так і для кожного, хто сюди приїжджав.

Ми не соціальна організація, ми не роздаємо допомогу, ми намагаємося дати рівні можливості, новий старт, новий відлік
Олександр Славський

«Щоразу я починав зі слів, що ми не соціальна організація, ми не роздаємо допомогу, ми намагаємося дати рівні можливості, той самий новий старт, новий відлік у цьому випадку. Одеса – це завжди люди. Кращі одесити приїхали сюди з різних країн», – каже Славський.

Молода мама Олена Гаркавенко з Донецька за допомогою бізнес-навчання для переселенців вже налагодила виробництво дитячих ігор розвитку. Вона розповідає, що прийшла на проект з іншою ідеєю бізнесу, проте тут їй допомогли реалізувати творчий потенціал та підтримали емоційно.

Проект одного з фіналістів програми Віталія Кравченка взагалі зацікавив стороннього інвестора. Це унікальний для Одеси транспортний сервіс для людей з обмеженими можливостями.

Треба тут починати щось робити
Віталій Кравченко

Сам Віталій вже 16 років змушений пересуватися в інвалідному візку. Півтора роки тому він переїхав з Донецька в Одесу. Наразі чоловік мешкає у санаторії Куяльник, що на околиці. Більше двох місяців він знаходив можливість відвідувати заняття програми, які проходили у центрі міста. Зараз його бізнес вже успішно функціонує. Але спершу, за словами Віталія, йому здавалося, що переселенці у Одесі – це зайві люди.

«Був дуже підвішений стан. Здавалося, зібрав речі та поїхав, закінчиться війна і ти повернешся додому. Але завдяки «Новому відліку» в голові закріпилася думка, що треба тут починати щось робити», – зауважує донеччанин.

На Одещині проживають близько 30 тисяч вимушено переміщених осіб. Враховуючи це, організатори проекту вже ведуть переговори щодо продовження навчальної програми для підтримки бізнес-активності переселенців.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG