Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 02:11

Чому за 74-річного сенатора Берні Сандерса у США голосує молодь?


Берні Сандерс

Сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс заявляє про необхідність протидіяти російській агресії і говорить про необхідність підтримки України

На голосуваннях 9 лютого у штаті Нью Гемпшир за претендентів на право представляти дві партії на президентських виборах у Сполучених Штатах є чіткі фаворити: у республіканців це мільярдер Дональд Трамп, а в демократів – сенатор Берні Сандерс. В той час як Трамп перебуває в центрі уваги ЗМІ вже давно, Берні Сандерс – порівняно нова постать. Особливістю його є те, що попри поважний вік – 74 роки – за нього голосує молодь. Про те, які шанси у Сандерса і чим саме він приваблює виборців,– розповідав в ефірі програми «Свобода сьогодні» журналіст «Голосу Америки» Богдан Цюпин.

Богдан Цюпин
Богдан Цюпин

– На так званих праймеріз у штаті Нью-Гемпшир йому пророкують перемогу над Гілларі Клінтон. В Айові на так званих кокусах він хоч і програв із невеличким відривом, зате він узяв 80 відсотків голосів активістів партії, віком від 18 до 29 років. Берні Сандерс насправді дуже незвичайний американський політик. Він називає себе демократичним соціалістом і каже, що Америці потрібна революція. Під революцією він звичайно ж має на увазі не повстання, а різкі і глибокі зміни.

Сенатор Сандерс зазначає, що хоче захистити середній клас Америки. Він виступає за більші податки на мільярдерів, пропонує обмежити вплив банків та великих компаній.

Соціалізм Сандерса полягає у запровадженні елементів соціального захисту, який мають багато західних країн, зокрема у Європі – тобто так звані декретні відпустки матерям, наприклад. Сандерс також обіцяє зробити всеохопною систему медичного страхування у США, і це також є в інших країнах. Але найбільше молоді подобається його пропозиція зробити дешевшими студентські кредити і забезпечити можливість безоплатного навчання у коледжах та університетах, які належать штатам і які можна назвати державними. Але це лише невелика частина американських університетів.

– Яка позиція сенатора у міжнародній політиці і що він каже про Україну?

Сандерс заявляє про необхідність протидіяти російській агресії і говорить про необхідність підтримки України

– Сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс заявляє про необхідність протидіяти російській агресії і говорить про необхідність підтримки України.

Але назагал закордонна політика – це слабке місце Берні Сандерса. Його суперники кажуть, що він часом плутається і виступає з наївними заявами, дехто може їх називати пацифістськими і лівацькими. Сандерс відповідає, що досвід – це ще не все. Головне, на його думку – це здоровий глузд і здатність ухвалювати раціональні рішення. Війну США в Іраку він вважає великою помилкою і закидає це суперниці по партії Гілларі Клінтон.

У наступні місяці ми побачимо, наскільки багато американських виборців привалює 74-річний кумир студентів, який закликає Америку перейняти елементи європейської соціальної моделі.

  • 16x9 Image

    Людмила Ваннек

    На радіо Свобода від 1993 року, в українській редакції – від 1995 року. Закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, працювала на сцені українських та німецьких театрів та на телебаченні. Переможець міжнародного конкурсу поп-музики в Сараєво. Редактор і ведуча програм «Світ у новинах», «Міжнародний щоденник», «Виклик», «Свобода сьогодні», «Свобода за тиждень», випусків новин. Багато працює над рекламою передач.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG