Доступність посилання

ТОП новини

«Ми голодуємо за Надію Савченко» – в Європі стартує акція на підтримку українки


Надія Савченко в залі російського суду.

Ця акція голодування за Надю Савченко мала б відбутись в усіх країнах-членах Ради Європи – чеський депутат

Прага – Сьогодні, 15 лютого, активісти в Європі оголосили ланцюгове голодування – добровільну акцію на знак солідарності з українкою Надією Савченко, яку судять у Росії. Ініціатива, народжена серед депутатів Ради Європи, а згодом поширена соціальними мережами, знайшла відгук в серцях низки громадян Європейського союзу. Чехія – одна з країн, яка приєдналась до акції.

ЗАВАНТАЖИТИ

«Волю Надії Савченко – голодування» – так називається загальноєвропейська акція на знак солідарності з українським військовослужбовцем, яка понад 40 днів голодує в російській тюрмі, чекаючи на вирок суду.

Чеський депутат Крістина Зелєнкова серед тих, хто сьогодні в Чехії долучився до голодування. Про це вона розповіла Радіо Свобода.

Ми хочемо, щоб більше говорилось у нас про Україну і про політичних в’язнів. Ми не можемо забувати про Україну, яка є нам близькою
Крістина Зелєнкова

«Звичайно, я приєднуюсь також і сподіваюсь, що багато колег з парламенту і Сенату – вищої палати парламенту Чеської Республіки – приєднаються. Я також запросила Віру Савченко, Надіїну сестру, до Чехії. Ми хочемо, щоб більше говорилось у нас про Україну і про політичних в’язнів як таких. Ми не можемо забувати про Україну, яка є нам близькою. І конфлікт на сході України – це також дуже важлива тема, яку не можна недооцінювати», – каже Крістина Зелєнкова.

До акції може приєднатись будь-хто і будь-де в Європі, на день, два чи символічно на кілька годин. Головне – донести до Надії Савченко, що вона не сама, що про неї думають і вболівають, наголосила Крістина Зелєнкова. Вона серед ініціаторів акції у парламенті Ради Європи.

«Ця акція голодування за Надю Савченко мала б відбутись в усіх країнах-членах Ради Європи. Не можу зараз сказати, чи всі країни до нас приєднаються. Але всі країни знають про резолюцію Ради Європи, вона доступна на сайті Ради Європи , кожен може її прочитати і запропонувати ухвалити парламентом своєї країни, а потім надіслати її до Москви, до Думи».

Надію Савченко у Росії звинувачують у вбивстві двох співробітників російського телебачення, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і незаконному перетині російського кордону. Українка та її захист звинувачення відкидають і заявляють, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім примусово переправили її до Росії.

До нашого голодування в Чехії приєднується щодня все більше людей. Дуже потрібно, щоб про Надю думали
Павел Шрайбер

Ланцюгове голодування – одна з останніх акцій в Європі на підтримку Надії Савченко. До неї долучився чеський поет і перекладач Павел Шрайбер. Зрештою, щоб підтримати Надію Савченко, він оголошував голодування вже раніше.

«Я вже тричі чи чотири рази на знак солідарності з Надією голодував. До нашого голодування в Чехії приєднується щодня все більше людей. Пишуть мені на Facebook, що будуть солідарно голодувати разом з Надією. Знаю, що зараз тримає голодування кілька осіб. Дуже потрібно, щоб про Надю думали», – наголошує Павел Шрайбер.

Загальноєвропейська акція «Волю Надії Савченко – ми голодуємо», яка розпочинається 15 лютого, триватиме до кінця місяця. В Європі сподіваються, що вона не тільки додасть Надії сил, але й наблизить день її визволення з російської неволі.

  • Зображення 16x9

    Оксана Пеленська

    Працюю в Українській редакції Радіо Свобода 25 років, також стільки само років займаюсь історією української еміграції в міжвоєнній Чехословаччині. Закінчила славістику у Львівському університеті ім. І.Франка (1970 р., диплом з відзнакою), протягом 1986-1989 рр. навчалась в аспірантурі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України. У 1992 р. – стипендія Гетті Фундації (Getty Foundation, USA). До 1992 р. працювала вченим секретарем Львівської національної галереї мистецтв. Протягом 1993-1995 рр. – керівник канцелярії посольства України в Чеській Республіці.

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG