Доступність посилання

ТОП новини

В Україні вперше за п’ять років з’явився в’язень сумління – Amnesty International


«Ми дивимось на світ, у якому права людини – у серйозній халепі»

В Україні вже після революційних подій з’явився в’язень сумління, заявляють у правозахисній організації Amnesty International, яка оприлюднила свій щорічний звіт. Там позитивно оцінюють прогрес слідства в Україні щодо злочинів проти учасників Майдану та ухвалення закону про Державне бюро розслідувань, однак звертають увагу на низку порушень прав людини – як на контрольованій Києвом, так і на непідконтрольній території. Загалом нехтування правами людини владою низки держав заради короткотермінової вигоди або «потреб безпеки», правозахисники вважають однією з основних прикмет 2015-го року.

В Україні вперше за п’ять років з’явився в’язень сумління – Amnesty International
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Минулий рік почався із загострення конфлікту на сході України, під час якого обидві сторони вчиняли воєнні злочини, йдеться у звіті Amnesty International. Серед іншого, експерти організації заявляють про жорстоке поводження з полоненими.

Окрім того, правозахисники вказують на відсутність ефективного розслідування шести випадків зникнень кримських татар та одного підтвердженого випадку викрадення, тортур і убивства у Криму. Також у звіті критикують судовий процес над громадянами України Олегом Сенцовим та Олександром Кольченком, яких незаконно перевезли у Ростов-на-Дону і судили, сфабрикувавши справу, за російськими законами.

Конфлікт на Донбасі став визначальним фактором для політики щодо прав людини як в Україні, так і в Росії, розповів у коментарі Радіо Свобода Денис Кривошеєв, заступник директора Amnesty International щодо Європи та Центральної Азії.

«У Росії ми бачили кримінальне переслідування людей, які критикували політику Путіна щодо України в інтернеті. Люди, які вели блоги або репостили критичні матеріали, поставали за це перед судом. І це знак для всіх: якщо ти хочеш критикувати російську політику щодо України, ось що з тобою трапиться», – розповідає представник Amnesty international.

Руслан Коцаба
Руслан Коцаба

Тим часом, щодо України Кривошеєв вказує на певне обмеження свободи вираження поглядів.

«Журналіст Олесь Бузина, відомий своїми проросійськими поглядами, був убитий. Ще один, Руслан Коцаба, який публічно критикував війну на Сході та мобілізацію, опинився за ґратами. Його зараз судять за державну зраду, і він є першою людиною в Україні за п’ять років, кого ми визнали в’язнем сумління», – говорить він.

Ми бачимо порушення прав людини по всьому світу, але також і те, що інституції, покликані їх захищати, самі тепер під загрозою
Денис Кривошеєв

Загалом Amnesty International у своєму звіті застерігає від знецінення поняття «прав людини», які представники влади низки держав протиставляють поняттю «національна безпека». Денис Кривошеєв зауважує:

«Ми дивимось на світ, у якому права людини у серйозній халепі. Ми бачимо порушення прав людини по всьому світу, але також і те, що інституції, покликані їх захищати, самі тепер під загрозою».

Правозахисники заявляють про вчинення воєнних злочинів щонайменше у 18 країнах, а ще у близько сотні держав – застосування силовиками тортур. У понад тридцятьох країнах, за даними організації, незаконно відмовили у притулку біженцям, змусивши їх повертатись туди, де їм загрожує небезпека.

Над матеріалом працювали Eugen Tomiuc та Анастасія Москвичова

Дивитись коментарі (7)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG