Доступність посилання

ТОП новини

Пат Кокс про реформування Верховної Ради України


Пат Кокс
Пат Кокс

«Найсерйозніша проблема у Києві на сьогодні – це проблема нестійкості урядових коаліцій» – екс-президент Європарламенту

У рамках «українського тижня» у Європейському парламенті українська делегація 29 лютого презентувала план реформування головного законодавчого органу України. Близько 40 народних депутатів України представляли своє бачення реформи українського парламенту. В основі міжпарламентських дискусій стояла і «дорожня карта» для українського парламенту, яку розробив екс-президент Європарламенту Пат Кокс. Журналісти Радіо Свобода у Брюсселі поспілкувалися із екс-президентом Європарламенту.

Наприкінці 2015-го та у перші місяці 2016 року член місії Європарламенту в Україні Пат Кокс шість разів приїжджав до України. Влітку його призначили керівником комісії з реформування Верховної Ради.

Пат Кокс про реформування Верховної Ради України
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00


Нині Пат Кокс повідомив у Брюсселі: «Голова делегації Європарламенту в парламентському комітеті асоціації між ЄС і Україною Андрій Пленкович рекомендував мені не обходити стороною (Україну – ред.), а робити щось з новим парламентом. Третього липня Гройсман і президент Європейського парламенту Шульц підписали меморандум про взаєморозуміння між Радою і Європарламентом і про спільні рамки парламентської підтримки і підвищення інституційної спроможності. Мене вони запросили очолити місію для реформ у Раді. Передбачено понад сто зустрічей з політиками та урядовцями, міжнародними організаціями та фондами».

Місія Європарламенту за оцінкою потреб щодо реформування роботи Верховної Ради розробила звіт із 52 рекомендаціями. Однією з порад Пата Кокса є визначення норм поведінки серед парламентарів. Крім цього колишній президент Європарламенту повідомив, що місія назбирала дуже багато важливої інформації, з якої тепер черпають «мудрість». Також Кокс відокремив три задання, якими повинна керуватися Верховна Рада України.

Адміністрація парламенту має залишки ранньої радянської ери. Навіть назва «апарат» – це стара система менеджменту командного управління без жодного натяку на свободу дій

«Одна з найголовніших цілей – поліпшити всі урядові процеси і процедури. Якщо у вас будуть хороші дії, ви зможете запровадити більш якісне законодавство. Друге – радикально модернізувати менеджмент. Адміністрація парламенту має залишки ранньої радянської ери. Навіть назва «апарат» – це стара система менеджменту командного управління без жодного натяку на свободу дій. Третій елемент – це невід’ємний зв’язоік з громадянами», – пояснює екс-президент Європарламенту.

Пат Кокс зазначив, що місія з реформування Верховної Ради не дає рекомендацій щодо того, чи потрібні цьогорічні парламентські вибори. Кокс запевнив, що в Україні є певний прогрес у сфері реформ.

Україні потрібно негайно діяти. Найсерйозніша проблема у Києві на сьогодні – це проблема нестійкості урядових коаліцій

«Рівень реформ, запроваджених в Україні протягом останніх двох років – після Майдану, більш змістовний, аніж реформи, які проводилися в Україні останні 24 роки. Це не означає, що цього достатньо. Час небезкінечний, терпіння – так само, Україні потрібно негайно діяти. Один із найголовніших героїв тут – це парламент. Найсерйозніша проблема у Києві на сьогодні – це проблема нестійкості урядових коаліцій», – вважає член місії Європарламенту в Україні.

Пат Кокс – ірландський і європейський політичний діяч, депутат Європарламенту, активний прихильник євроінтеграції. Посаду голови Європарламенту обіймав із 2002 по 2004 рік.

Над матеріалом працювали Рікард Йозв’як і Олександра Мельникова

На цю ж тему:

29.02.2016
Верховна Рада отримала від Європарламенту «домашнє завдання»

Українських депутатів закликають залишитися в історії – реформувати парламент далі

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG