Доступність посилання

ТОП новини

«Джавеліни» треба давати саме у мирний час – екс-радник глави Пентагону


Ілюстративне фото

Надання протитанкової зброї Україні не призвело б до ескалації ситуації – Евелін Фаркас

Надання Україні два роки тому «Джавелінів» не призвело б до ескалації ситуації, яка є тепер. Таку думку в інтерв’ю українській службі «Голосу Америки» висловила Евелін Фаркас, яка донедавна була радником міністра оборони США з питань України, Росії та Євразії.

Вона вважає, що надати «Джавеліни» Україні можна і без формальної причини. Це, на її погляд, змінить розстановку сил у регіоні та надішле Москві потужний сигнал: ціна за ескалацію ситуації буде надзвичайно високою.

Значно простіше уникнути войовничої риторики, якщо надати протитанкову зброю у мирний час, і, звичайно, до того, як Росія загарбає більше території. Це створило б військову рівновагу
Евелін Фаркас

«Я не думаю, що надання Україні протитанкової зброї, викличне будь-яку військову відповідь з боку Росії. Ось чому я виступаю за надання «Джавелінів» Україні. Значно простіше уникнути войовничої риторики, якщо надати протитанкову зброю у мирний час, і, звичайно, до того, як Росія загарбає більше території. Це змусило б росіян двічі подумати, це створило б військову рівновагу. Протитанкова зброя призначена для знищення танків. А у танках перебувають люди», – заявила Евелін Фаркас.

Експерт додає: США вже надали військової підтримки Україні на суму у понад 267 мільйонів доларів. Однак, Вашингтон повинні зміцнити і своїх союзників у регіоні.

«Президент США збільшить підтримку союзників НАТО та країн не членів Альянсу. Найперше, це тренування. Я думаю, що в цьому плані час на боці України. Усе, що Сполучені Штати та деякі з наших ключових союзників по НАТО роблять з українськими військовими, включно з тренуваннями на полігоні в Яворові, покращує боєздатність армії України. Це набагато важливіше, ніж будь-яке обладнання, яке ми можемо надати, і, звичайно, ви знаєте, що Україна має свій власний військово-промисловий комплекс», – додала вона.

Щоправда, військове виробництво України у багатьох напрямках застаріло. І Захід, вважає Евелін Фаркас, повинен допомогти Україні розвинути власні можливості.

«Сподіваюся і вірю, що американська та західна індустрія можуть співпрацювати з українським ВПК, щоб допомогти у модернізації, переорієнтувати Україну на інші ринки замість російського».

Новий президент США повинен більш активно діяти у східноєвропейському регіоні, переконана колишня посадовець міністерства оборони Сполучених Штатів.

Я б вітала рішення нового президента відвідати країни на периферії Росії. Україна, Молдова та Грузія вирішили долучитися до ЄС. Їм потрібна наша економічна і політична підтримка
Евелін Фаркас

«Я б вітала рішення нового президента відвідати країни на периферії Росії. Він чи вона повинні надіслати у цей регіон нового держсекретаря, міністра оборони, інших посадових осіб. Окрім цього, США повинні притягнути Росію до відповідальності за збиття малайзійського «Боїнга», за порушення Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності та вжити інших заходів, щоб запобігти подальших кроків Росії у цьому напрямку. Нам необхідно зміцнювати наших союзників і партнерів. Україна, Молдова та Грузія вирішили долучитися до ЄС. Їм потрібна наша економічна і політична підтримка. У цьому немає нічого радикального, але це зробить нашу стратегію більш прогнозованою», – переконана Евелін Фаркас.

Такі рішучі дії з боку США, на її думку, спонукають Росію зрозуміти, що її нинішня стратегія і тактика у регіоні не дозволять взяти його під контроль.

Дивитись коментарі (4)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG